pokoj hotelowy
3 listopada 2016

Kategoria:
Rozrywka

Jak powinien być urządzony pokój hotelowy?

Wiele oczywiście zależy od tego, jaki jest profil hotelu – czy nastawiony jest raczej na klientów biznesowych, czy też całe rodziny są w nim równie mile widziane. W urządzeniu pokoju hotelowego mówią o tym przede wszystkim detale. Podstawy jednak pozostają niezmienne. Gość powinien czuć się przede wszystkim komfortowo, móc odetchnąć od trudów podróży, w której się chwilowo zatrzymał.

Hotelowe „feng-shui”

Metraż nie musi powalać rozmachem, ważne jest jednak, by przestrzeń została optymalnie zagospodarowana. Pomiędzy poszczególnymi elementami pomieszczenia, takimi jak okno, łóżko, łazienka, szafa, powinno się móc swobodnie poruszać. Drzwi do dwóch ostatnich, podobnie jak wejściowe, nie mogą o siebie wadzić ani ograniczać owej swobody. Dobrze, jeśli gniazdka elektryczne ulokowane są w miejscach, których intuicyjne odnalezienie nie stanowi trudności. W dobrych hotelach nie może też zabraknąć przewidzianego miejsca na bagaż, który w innym wypadku często zastawia przejście.

Wystrój tworzy atmosferę

Każdy ma swój gust, dlatego urządzenie pokoju hotelowego tak, by podobał się większości odwiedzających go osób, to nie lada wyzwanie. Zasadniczo sprawdzają się tutaj jasne, ciepłe, pastelowe kolory, aczkolwiek w hotelach stawiających na wyszukaną elegancję i nowoczesność, pojawiają się też barwy bardziej zdecydowane. Wnętrze nie powinno być przeładowane zbędnymi ozdobnikami. Jeden wyrazisty element wystarczy, by przyciągnąć zainteresowane spojrzenie i sprawić, że pokój zapadnie gościom w pamięć. Akcentem takim mogą być zasłony z tkaniny o niezwykłej fakturze, frapujący obraz na ścianie, ozdobna lampa albo ciekawy stylistycznie wazon z równie ciekawym kwiatem w środku.

Meble ważne i ważniejsze

Czasem jest to też jeden z mebli o oryginalnym designie, tutaj jednak najważniejsze są komfort i funkcjonalność. Przy stoliku lub biurku powinno się przede wszystkim móc wygodnie napisać maila czy też zrobić makijaż, szafka nocna to zaś miejsce na lampkę i podręczne drobiazgi. Zbytnia ekstrawagancja może sprawić, że niektórzy goście się poczują nieswojo – jak zdradza nam jeden z pracowników Hotelu Sleep we Wrocławiu.

Jeżeli którykolwiek element hotelowego pokoju jest ważniejszy niż inne, to zdecydowanie jest to łóżko, które ma gwarantować spokojny wypoczynek. Powinno więc być odpowiednio długie i szerokie, a także zaopatrzone w wygodny materac. Świeża, pachnąca pościel i ogólna czystość w pokoju to natomiast czynniki, o oczywistości których nie ma co dyskutować.