Kobieta w słuchawkach bezprzewodowych
21 grudnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera?

Słuchawki bezprzewodowe to stosunkowo nowy produkt, który zyskuje coraz większą popularność na rynku. Nic dziwnego – dla wielu osób wiąże się on z wygodą użytkowania nieporównywalną do tradycyjnych urządzeń. Niektórzy mogą się zastanawiać jednak, jak połączyć słuchawki z odtwarzaczem muzyki, skoro nie są one wyposażone w kabel. Dowiedz się, jak to zrobić?

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Skoro słuchawki bezprzewodowe są pozbawione kabla, to trzeba połączyć je z komputerem lub telefonem w inny sposób. Najczęściej można to zrobić za pomocą funkcji Bluetooth. Nie jest to trudne zadanie, ale warto dowiedzieć się, jak to zrobić krok po kroku.

Po pierwsze, musisz nacisnąć przycisk zasilania lub parowania słuchawek (w zależności od modelu urządzenia), a następnie przytrzymać go tak długo, aż zacznie migać, z reguły na kolorowo. Potem na włączonym wcześniej komputerze kliknij ikonkę funkcji Bluetooth. Po wybraniu opcji „dodaj urządzenie” powinieneś zobaczyć listę jednostek, z którymi możesz się połączyć. Znajdź wśród nich nazwę swoich słuchawek bezprzewodowych. Następnie kliknij „dalej”, a reszta instrukcji pojawi się na ekranie. Postępuj zgodnie z nimi, a na pewno uda Ci się podłączyć słuchawki.

Jak widać, podłączenie słuchawek nie stanowi problemu, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Niestety większość osób nie czyta instrukcji dołączonych do urządzeń. Może też okazać się, że Twój komputer nie jest wyposażony w Bluetooth. Co wtedy? Jednym z rozwiązań będzie dokupienie tego modułu i podłączenie go do USB. Wtedy można już przejść do łączenia słuchawek z komputerem.

Zalety słuchawek bezprzewodowych

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych do komputera jest łatwe, ale dlaczego w zasadzie warto zdecydować się na to urządzenie? Jest jedna zaleta, która jest szczególnie istotna w jego przypadku – wygoda.

Tradycyjne słuchawki są wyposażone w kabel, który może zaczepiać się o przedmioty albo zaplątywać w ubranie. Z urządzeniami bezprzewodowymi nie ma tego problemu – tłumaczy pracownik firmy Niezależny Przedsiębiorca.

Dzięki tej opcji można uprawiać sport, sprzątać czy wykonywać jakąkolwiek inną aktywność fizyczną, a przy tym słuchać muzyki lub podcastów bez kabla, który może powodować niewygodę i krępować ruchy.

Dotyczy to szczególnie słuchawek dousznych i dokanałowych – nauszne nadają się szczególnie do bardziej statycznych zajęć. Jakość dźwięku często zależy od ceny danego urządzenia. Profesjonalnie wykonane słuchawki bezprzewodowe często dorównują pod tym względem ich tradycyjnym odpowiednikom.