integracja w górach
4 grudnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Integracja w górach. Propozycje dla grup zorganizowanych

Wyjazdy integracyjne pozwalają uczestnikom zespołu na bliższe poznanie się i motywują do bardziej efektywnej pracy. Organizując taki wyjazd, warto wybrać miejsce, które zapewni nam rozmaite atrakcje turystyczne, sportowe oraz dobrą zabawę. Z pewnością dobrym pomysłem na integrację są polskie Tatry. Przeczytaj, jakie oferują one możliwości w tym zakresie.

Atrakcje sportowe i turystyczne

Wyjazd integracyjny w góry pozwoli nam obcować z piękną przyrodą, odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i szybkiego tempa życia. Taka atmosfera będzie sprzyjać wypoczynkowi i zabawie. Na Podhalu będziemy mieli także możliwość oddawania się różnego rodzaju aktywnościom sportowym. W okresie letnim warto korzystać z tras rowerowych – wysiłek fizyczny związany z jazdą po terenie górskim zrekompensują nam zapierające dech w piersiach widoki. Można także zorganizować zajęcia w parku linowym. Niezapomnianych wrażeń dostarczyć może grupie wycieczka quadem przez rwące, górskie rzeki i leśne drogi, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów sportów ekstremalnych. W zimie warto oddawać się białemu szaleństwu na trasach narciarskich o różnych stopniach trudności – można skorzystać z oferty szkółki narciarskiej, zorganizować różnego rodzaju konkursy, zawody oraz zabawy na stoku.

Pracownik Ośrodka Wypoczynkowego “Borowy” w Białym Dunajcu dodaje: Dużą atrakcją dla grup zorganizowanych jest udział w tradycyjnym kuligu. A po dniu spędzonym na powietrzu nasi goście chętnie relaksują się w termach w Szaflarach. Oprócz basenów znajdziemy tam zjeżdżalnie wodne i urządzenia do hydromasażu.

Na terenie Podhala mieści także wiele muzeów. W Zakopanem warto odwiedzić, między innymi, Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, Muzeum Stylu Tatrzańskiego oraz Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.

Oferta dla grup zorganizowanych – hotele i pensjonaty

Okolice Zakopanego kuszą także bardzo dobrze rozwiniętą bazą hotelową. Wiele ośrodków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom grup zorganizowanych, umożliwiając na przykład wynajęcie przez organizatora wyjazdu całego skrzydła hotelu lub pensjonatu. Gości przyciąga rodzinna atmosfera i pyszna, domowa kuchnia. Na ogół istnieje możliwość skorzystania z odpowiednio wyposażonej sali konferencyjnej.

Integracji zespołu sprzyjać będzie zorganizowana w pensjonacie tradycyjna, góralska zabawa, która może być także okazją do założenia stroju podhalańskiego i spróbowania lokalnych potraw – takich, jak: oscypki, bryndza i kwaśnica. Na terenie wielu ośrodków znajdziemy miejsce na rozpalenie ogniska.

Oferta dla grup zorganizowanych jest bardzo bogata i z pewnością każdy zespół znajdzie w niej coś dla siebie. Planując wyjazd, warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje dany ośrodek. Bez względu jednak na wybrane przez nas rozwiązania, wyjazd integracyjny w Tatry z pewnością dostarczy sporo emocji i na długo zapadnie w pamięć członkom danego zespołu.