wyjazdy firmowe
10 czerwca 2016

Kategoria:
Rozrywka

Incentive Travel – firmowe przygody w najciekawszych miejscach na świecie

Dziś przy sporych możliwościach podróżowania, trudno zaskoczyć współpracowników ciekawym nieznanym miejscem, atrakcyjną formą spędzania czasu czy oryginalnym pomysłem na integrację. Z pomocą przychodzi biuro podróży Cortina Travel, które może stworzyć wyjątkowy program specjalnie z myślą o twoich pracownikach czy partnerach biznesowych.

W twoim zespole są kinomaniacy, fani motoryzacji, miłośnicy wina, a może amatorzy adrenaliny i ekstremalnych wyzwań? Każdy wyjazd można dopasować do zainteresowań czy pasji twojego teamu. Poza tym jest wiele miejsc, w których można te pasje połączyć, czego dowodzą programy Incentive Travel organizowane przez biuro podróży Cortina Travel. Nie trzeba też jechać w odległe zakątki świata, by było ciekawie, a nawet egzotycznie. Wyjazdy europejskie (do wielkich metropolii, urokliwych miasteczek czy na malownicze wyspy) mają wiele zalet. Przede wszystkim na taki wyjazd wystarczy poświęcić kilka dni. Dużym atutem jest także jego niski koszt w porównaniu z wyprawą do Azji czy Afryki. Zatem kierunek: Europa!

Niezapomniane wrażenia

Doskonałym pomysłem na integrację zespołu są wyjazdy tematyczne, np. odkrywanie Rzymu śladami bohaterów filmu „Rzymskie wakacje” czy komedii Woody Allena „Zakochani w Rzymie” albo książki Dana Browna „Anioły i Demony”. Fanów motoryzacji ucieszy wyjazd poświęcony kultowym markom włoskich samochodów jak Ferrari, Lamborghini czy Ducati. W programie zwiedzanie muzeów m.in. w Maranello i w Sant’Agata Bolognese, prezentacja najnowszych modeli aut oraz dla odważnych – jazdy testowe na torze wyścigowym. Natomiast smakoszy i koneserów win na pewno zachwycą wycieczki kulinarne. Będą mieli okazję np. zwiedzić hiszpańskie winnice, m.in. rodziny Torres czy tę w regionie Penedes słynącą z produkcji Cavy albo zajrzeć na słynny targ Mercat de la Boqueria, zwany spiżarnią Barcelony. Ciekawą atrakcją będzie na pewno wizyta na farmie małży i muli, oczywiście połączona z degustacją!

Jeden kierunek – moc atrakcji

Najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy trudno wybrać jedną wycieczkę tematyczną, są wyjazdy, które łączą wiele atrakcji, dając szansę doświadczyć czegoś nowego. W kilka dni można zarówno zwiedzić zabytkowe miasta np. Rzym, Barcelonę, Lizbonę albo wyspy – Maltę, Sycylię, jak i spróbować regionalnych specjałów, aktywnie spędzić czas, np. na rowerowych przejażdżkach czy podjąć wyzwanie i zdecydować się na lot balonem. Wybierając Portugalię, mamy okazję poznać nie tylko stolicę kraju. W programie Cortina Travel są także wycieczki do Sintry – rezydencji wielu portugalskich królów, Nazaretu – najsłynniejszej wioski rybackiej, a także do Fatimy. W samej Lizbonie też nie brakuje atrakcji. Wśród nich są występy z muzyką fado, degustacje słynnych ciasteczek Belem oraz zwiedzanie miasta z okien kolorowego tramwaju. Wyjazd firmowy bywa doskonałą okazją, by odkryć nieznane wyspy. Do wyboru np. włoska Ischia z wulkanicznymi źródłami leczniczymi, Capri znana z luksusowych rezydencji czy Malta o niezwykle bogatej historii. Którą wybrać?

Gry i zabawy

Nic tak nie scala zespołu jak wspólne wyzwania. Jeśli chcesz, by twój team nauczył się dobrze współpracować, zdecyduj się na wyjazd incentive travel z elementami team buildingu. Odpowiedni program opracuje Cortina Travel. Mogą to być gry tematyczne, np. dotyczące wina, zabawy inspirowane czasami średniowiecza (strzelanie z łuku, budowa zamku, pokaz kuglarzy), a także różne zadania typu podchody. Dla fanów gier zespołowych Cortina Travel może przygotować specjalny program z fabułą i aktorami. Zadania będą wymagać wiedzy, sprawności fizycznej, umiejętności przewidywania, rozwiązywania konfliktów i opracowywania strategii. Poruszanie się w terenie ułatwią technologiczne gadżety, np. GPS tracking. Uczestnicy zgromadzeni w drużynach będą musieli radzić sobie w trudnych sytuacjach, dzięki czemu potem sprawdzą się podczas wspólnej pracy. Więcej ciekawych programów znajdziesz na http://cortinatravel.pl/p/nasze-programy.