impreza plenerowa
13 lipca 2016

Kategoria:
Rozrywka

Impreza w plenerze? Tylko z namiotem!

Zabawy na świeżym powietrzu – zwłaszcza w piękną, letnią pogodę – to ulubiony sposób spędzania czasu wielu osób. Nie może więc dziwić popularność, jaką cieszą się imprezy plenerowe – festyny, przyjęcia rodzinne w ogrodzie, a coraz częściej także wesela. Nawet iście szampańska zabawa powinna być jednak należycie zorganizowana. Jednym z istotnych elementów, który może zadecydować o pomyślności imprezy plenerowej, jest namiot halowy.

Ochrona przed niepogodą

Dlaczego warto zainwestować w namiot halowy, decydując się na zorganizowanie imprezy ,,pod chmurką”? Przede wszystkim ze względów pogodowych. Aura, zwłaszcza w Polsce, bywa kapryśna, a słoneczna pogoda w mgnieniu oka może przeobrazić się w nieprzyjazną wichurę czy burzę z deszczem. Namiot stanowi w takim wypadku świetną ochronę – pod powłoką hali zabawa może trwać dalej w najlepsze.

Upały są nie do zniesienia? Klimatyzowany namiot okaże się wybawieniem. A może organizujesz imprezę w plenerze zimową porą? Namiot posiada też ogrzewanie – i w tym wypadku świetnie wypełni swoją rolę.

Duża przestronność

Bywają takie momenty, że nawet najlepsza zabawa na świeżym powietrzu przenosi się do pomieszczeń zamkniętych – na przykład nocą, kiedy na zewnątrz mało co widać. Namiot może pełnić funkcję takiego pomieszczenia. Ba! Nie będzie on ustępował klasą i standardem dobrze zorganizowanej sali weselnej czy dyskotece.

Największe hale namiotowe są w stanie pomieścić pełne umeblowanie ze stołami i krzesłami, a także parkiet taneczny i miejsce dla orkiestry. Można pod nimi zorganizować także galerię, będącą częścią wystawy plenerowej.

Organizacja to podstawa

Wiemy już, że posiadanie namiotu na zabawie plenerowej to istotne udogodnienie. Aby jednak w ostatecznym rozrachunku impreza nie odbiła się nam czkawką, warto zadbać o każdy detal organizacyjny.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że z wynajmem namiotu wiąże się szereg kosztów. W przypadku namiotu weselnego, koszt najmu może się wahać w granicach nawet 10-12 tys. złotych. Kolejne obciążenia finansowe wynikają z konieczności zainwestowania w infrastrukturę dodatkową, w tym m.in. w kabiny toaletowe oraz w źródło prądu.

Załóżmy jednak, że zdecydowaliśmy się na wynajem. Kolejne pytanie – gdzie zorganizować imprezę? Najdogodniejszą opcją jest oczywiście zagospodarowanie własnego ,,poletka” – ogrodu czy podwórza, a w przypadku imprez publicznych – przestronnego terenu zielonego. Odpadają rozwiązania, typu stawianie namiotu na podmokłym terenie. Nie zawsze opłacalne jest również, mimo pozornej atrakcyjności, organizowanie tzw. ,,beach party”, a więc imprez na plaży. Piasek z nad wody może nawiewać do wnętrza konstrukcji hali i przedostawać się np. do wystawionych tam posiłków, wprawiając w niesmak (dosłownie i w przenośni) bawiących się gości.

Zdecydowałeś się na organizację zabawy plenerowej z użyciem namiotu? Skontaktuj się z firmą, która wynajmie dla Ciebie najlepszą możliwą halę. Usługę tego typu świadczy m.in. firma VIGVAM z Izabelina pod Warszawą. Zaufany zespół fachowców pomoże Ci uczynić Twoją imprezę niezapomnianą!