Weekendowy wyjazd z przyjaciółmi
24 września 2021

Kategoria:
Rozrywka

Gdzie wybrać się z przyjaciółmi na weekend?

Każdy z nas potrzebuje czasem odpoczynku i zupełnego oderwania od codziennych obowiązków. Doskonałą okazją do dobrej zabawy jest weekendowy wyjazd z przyjaciółmi czy rodziną. W jakie miejsce warto się wybrać? Wiele osób przekonało się, że doskonałym kierunkiem są okolice Poznania. W naszym artykule pokazujemy, jakie są główne atrakcje tego malowniczego miasta i podpowiadamy, dlaczego warto zarezerwować nocleg w hotelu w tej lokalizacji.

Poznań – miasto pełne energii

Jeśli Ty i Twoi przyjaciele jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić pięknego miasta, jakim jest Poznań, czas nadrobić zaległości! Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim dlatego, że Poznań to wyjątkowe miejsce, w którym nowoczesność przeplata się z historią, a bogata oferta kulturalno-rozrywkowo-gastronomiczna sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Do najpopularniejszych atrakcji Poznania należą m.in. kolorowe kamienice na Rynku oraz znajdujący się tam renesansowy budynek Ratusza, w którym codziennie w południe można zobaczyć słynne trykające koziołki. Monumentalny Zamek Cesarski i Królewski, plac Wolności, liczne kościoły i katedry to tylko część obowiązkowych punktów podczas pobytu w Poznaniu, które pozwolą zapoznać się z niezwykłym tłem historycznym tego miasta i jego niepowtarzalną architekturą.

Poznań ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. W wolnej chwili warto odwiedzić Jezioro Maltańskie, czyli zbiornik wodny i centrum rekreacyjne położone w odległości zaledwie dwóch kilometrów od Starego Rynku.

Poznań to również idealny kierunek dla miłośników dobrego jedzenia. Kultowa pyra z gzikiem czy wyśmienity rogal z białym makiem to tylko przykłady specjałów wielkopolskiej kuchni, których trzeba spróbować.

Nocleg pod Poznaniem — komfortowe pokoje, SPA i nie tylko

Jeśli razem z przyjaciółmi planujecie weekendowy wypad do Poznania, zarezerwujcie hotel w tamtej okolicy. Dzięki skorzystaniu z oferty renomowanego obiektu będziecie mogli wypocząć w komfortowych, luksusowych warunkach, które zapewniają oderwanie od codzienności.

Jedną z propozycji, na którą warto zwrócić uwagę, są pokoje hotelowe, w wersji standard lub superior. To nowoczesna i wygodna opcja, a także kompleksowe wyposażenie. Inne rozwiązanie to luksusowe domki.

Należy jednak zaznaczyć, że oferta renomowanych hoteli obejmuje nie tylko wygodne miejsca noclegowe. Aby naprawdę wypocząć, warto skorzystać z zabiegów SPA, które oferuje np. Hotel Remes. Na gości czekają tu również specjalne pakiety weekendowe, pole golfowe i wiele innych atrakcji.