Dekoracje na weselnym stole
10 września 2021

Kategoria:
Rozrywka

Gdzie szukać inspiracji do ślubnego wystroju wnętrz?

Ślub to ogromne przeżycie. Każda para młoda chce zapamiętać ten dzień najlepiej, jak się da, dlatego przygotowania do tej okazji pochłaniają tak dużo czasu. Pomysł na wnętrze nie zawsze pojawia się od razu. Czasami trzeba sobie pomóc i poszukać inspiracji. Gdzie najlepiej je znaleźć? I o czym należy pamiętać podczas przygotowywania wystroju ślubnego wnętrza?

Gdzie szukać inspiracji do aranżacji ślubnej sali?

W dzisiejszych czasach inspirację można znaleźć tak naprawdę wszędzie, choć ludzie najchętniej sięgają po źródła internetowe. Łatwo i przyjemnie przebiega sprawdzanie aktualności na blogach i profilach społecznościowych dotyczących ślubnego wystroju. Na stronach internetowych kładzie się szczególny nacisk na graficzną część postów, które z pewnością będą bardziej pomocne niż treść.

Poszczególne inspiracje często przekierowują do konkretnych produktów, które mogą posłużyć aranżacji wnętrza. Idąc tym tropem, przydatne mogą okazać się różne sklepy internetowe mające w swojej ofercie dodatki znacząco wpływające na wystrój sali ślubnej. Firma Wesellove oferuje wiele wyjątkowych akcesoriów ślubnych, które pozwalają zbudować niepowtarzalną atmosferę. Większość z tych produktów wykonywana jest na zamówienie.

Jakie można wyróżnić najpopularniejsze dodatki i akcesoria ślubne?

Do dodatków i akcesoriów ślubnych, którymi koniecznie trzeba się zainteresować podczas organizacji ślubu, można zaliczyć m.in.:

  • toppery,
  • zaproszenia,
  • winietki,
  • numery stołów,
  • księgi gości,
  • świece zapachowe,
  • upominki.

Poszukiwania inspiracji ślubnych bardzo często rozpoczynają się od zaproszeń. Niezwykle popularne są drewniane zawiadomienia o ślubie czy zaproszenia z pleksi, które robią na gościach niemałe wrażenie. Następnie przychodzi czas na zaplanowanie dekoracji sali weselnej, w szczególności stołów.

Oryginalne dekoracje na stoły weselne

Toppery na tort to po prostu estetyczne napisy umieszczane na patykach, które służą do dekoracji tortu weselnego. Można je także wykorzystać do ozdobienia słodkiego stołu czy innych wypieków. Najczęściej umieszcza się na nich imiona nowożeńców, ale nie tylko. Wszystko zależy od pomysłu klienta.

Zamiast standardowych, papierowych winietek z imionami gości, warto pomyśleć nad nietypowymi, drewnianymi napisami. Numery stołów w takim wykonaniu również mogą być dobrym pomysłem. Księga gości czy nowsza wersja – pudełko wspomnień, gdzie umieszcza się życzenia, to natomiast świetna pamiątka dla pary młodej. Można też pomyśleć o świecach zapachowych na stoły, które zadbają o odpowiednią atmosferę. Jeżeli chodzi o upominki, warto zwrócić się ku estetycznej, drewnianej szkatułce czy opakowaniu na wino z wydrukowanymi imionami świadków, czy rodziców pary młodej.

Inspiracji do wystroju sali ślubnej najlepiej szukać w sieci, a dokładniej w sklepach z dekoracjami. Warto pamiętać przede wszystkim o dodatkach tworzących odpowiedni klimat.