fajerwerki na weselu
22 lutego 2022

Kategoria:
Rozrywka

Fajerwerki jako element oprawy weselnej

Pokaz fajerwerków na weselu to atrakcyjna forma rozrywki, która cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, bo jest to rozwiązanie podkreślające rangę wydarzenia. Jednocześnie widowisko to stanowi jeden z punktów kulminacyjnych uroczystości. Pokazy pirotechniczne można spersonalizować i dopasować do osobistych preferencji Państwa Młodych oraz gości. Fajerwerki to świetny sposób, aby zapisać się we wspomnieniach uczestników imprezy.

Jakie rodzaje fajerwerków nadają się na wesele?

Jednym z popularniejszych rodzajów fajerwerków są zimne ognie. Mogą być one niedrogą, a efektowną oprawą szpaleru lub pierwszego tańca. Zimne ognie produkowane są w postaci prętów o różnych długościach. Można je trzymać w ręku, co stwarza poczucie bezpośredniego uczestnictwa w pokazie.

Inną formą popularnych fajerwerków są fontanny, zwane też wulkanami. Ten typ różni się między sobą kolorem ognia, wysokością i czasem spalania. Oddzielnym rodzajem fontann są te, które podczas palenia wydają charakterystyczne trzaski. Fontanny są niezwykle atrakcyjne wizualne i świetnie sprawdzają się do udekorowania szpaleru, którym idzie Para Młoda.

Innym rodzajem efektów specjalnych, które dostępne są w dobrych hurtowniach, takich jak Pol-Expance, są kolorowe świece dymne. Tego rodzaju instalacje generują dym o różnych kolorach. Taki efekt można z powodzeniem wykorzystać na parkiecie, zwłaszcza w momencie filmowanego pierwszego tańca. Kolorowy dym świetnie wygląda też podczas sesji ślubnej.

Niekiedy hurtownie z fajerwerkami oferują całe zestawy do samodzielnego odpalania. W takich przypadkach do kompletu dołączona jest dokładna instrukcja obsługi wraz z mapką. Można je odpalić jednym lontem bez potrzeby kontroli ze strony specjalistycznej obsługi pokazu pirotechnicznego.

Jak wyreżyserować pokaz fajerwerków na weselu?

Pokaz fajerwerków a każdym razem bywa niezapomnianym momentem przyjęcia weselnego. Kolorowe ognie na wieczornym niebie za każdym razem są niezwykle atrakcyjnym widokiem, jednak trzeba tak ułożyć jego scenariusz, aby nie sprawiał wrażenia chaotycznego lub przeładowanego.

Hurtownie sprzedające fajerwerki na wesele najczęściej mają doświadczenie w tych sprawach i mogą udzielić kilku rad dotyczących programu takiego pokazu. Taka impreza powinna mieć swoją własną płynność i dynamikę. Wszystko musi budzić stopniowo rosnące emocje. Do właściwego pokazu najczęściej dodaje się odpowiednią oprawę muzyczną. Wtedy cały pokaz może być niezapomnianym dla wszystkich uczestników przeżyciem.