labirynt z kukurydzy
8 listopada 2021

Kategoria:
Rozrywka

Dziecięce atrakcje na Kaszubach. Co warto zobaczyć?

Kaszuby to wyjątkowe miejsce w Polsce, które oferuje dużo atrakcji dla dzieci. Właśnie dlatego kierunek ten cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców, którym zależy na zapewnieniu rozrywki swoich pociechom. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się niepowtarzalne labirynty, których nie znajdzie się w żadnym innym miejscu w Polsce. Czym się wyróżniają?

Charakterystyka labiryntów na Kaszubach

Świat Labiryntów w Blizinach to niepowtarzalne miejsce na Kaszubach, które stanowi atrakcję dla dzieci i ich rodziców. Można skorzystać zarówno z 7 małych labiryntów łamigłówek, dużego labiryntu drewnianego, jak i ogromnego labiryntu z kukurydzy. Oba powstają na podstawie projektów przygotowywanych przez specjalistów. Labirynt z kukurydzy nieustannie rośnie co powoduje, że ściany labiryntu są coraz wyższe, a więc stale zmienia się jego wygląd. Dzięki temu miejsce to można odwiedzać wielokrotnie i cały czas będzie można odkryć jego nowe tajemnice.

Zalety labiryntów drewnianych na Kaszubach

Innym rodzajem labiryntu jest labirynt drewniany, przypominający zamek z wieżami, a także mniejsze labirynty ,,łamigłówki”. Na uwagę zasługuje fakt, że elementy zastosowane do budowania konstrukcji pochodzą z recyklingu, a więc pomagają wykorzystać przetworzone surowce naturalne. Drewniane i małe labirynty posiadają dodatkowe przeszkody, które urozmaicają spędzany czas. Elementy te wyróżniają się także mobilnością, dzięki czemu można je swobodnie przesuwać i kształtować nowe zaułki. Duża różnorodność tych miejsc powoduje, że zarówno dorosły, jak i dziecko będzie się świetnie bawić. Takie miejsce można także odwiedzać wielokrotnie, bez obawy o to, że trasę poznano już na tyle, aby drugi raz pokonać ją z zamkniętymi oczami. Takie atrakcje proponuje m.in. Świat Labiryntów Bliziny na Kaszubach, w którym znajdują się specjalnie przygotowywane, co roku konstrukcje.

Zalety labiryntów na Kaszubach

Labirynty są świetną rozrywką dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych w każdym wieku. Wymagają skupienia i logicznego myślenia, aby wydostać się z przygotowanej konstrukcji. Dzięki temu znacznie poprawiają pamięć i koncentrację. Spokojne przemierzenie szlaków labiryntu pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Poza tym wspólna chęć osiągnięcia celu w postaci odnalezienia wyjścia z labiryntu powoduje, że uczestnicy jeszcze bardziej się ze sobą integrują. Aktywne spędzanie czasu przez dzieci to także alternatywa dla gier komputerowych i siedzącego trybu życia. Właśnie dlatego warto skorzystać z tak niepowtarzalnej atrakcji, jaką są labirynty na Kaszubach.