Dyskoteka po cichu
25 września 2020

Kategoria:
Rozrywka

Dyskoteka po cichu. Czym jest Silent Party?

Ten rodzaj zabawy pojawił się w Polsce niedawno, jednak szybko zyskał wciąż poszerzające się grono sympatyków. Silent Party stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych imprez. Stanowi atrakcję dla ludzi w każdym wieku i znajduje szerokie zastosowanie – imprezy urodzinowe, rocznice, integracje pracowników, dni otwarte uczelni, festiwale muzyczne, wesela, a nawet jako forma promocji. Czym jest Silent Party i na czym polega jego fenomen?

Silent Party, czyli cicha zabawa

Silent Party (lub inaczej Silent Disco czy cicha zabawa) to wydarzenie, podczas którego uczestnicy bawią się do muzyki wydobywającej się ze słuchawek. Każda osoba na początku imprezy otrzymuje bezprzewodowe, wygodne słuchawki, będące jedynym źródłem dźwięków. Stąd nazwa wydarzenia – muzyka jest całkowicie niesłyszalna dla osób trzecich.

Silent Disco charakteryzuje się również tym, że uczestnicy wydarzenia mogą bawić się w rytmie aż 3 różnych gatunków muzycznych.

Słuchawki wyposażone są w dwa przyciski, służące do regulacji głośności oraz zmiany kanału, więc w łatwy sposób mogą wybrać ten gatunek, który im najbardziej odpowiada – dodaje nasz rozmówca, pracownik agencji eventowej Silent Sound w Warszawie – Nie ma zatem obaw, że gust muzyczny któregokolwiek z uczestników wydarzenia nie zostanie zaspokojony, dodatkowo możliwość zmiany kanału w dowolnym momencie doceniana jest przez osoby lubiące wybór.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia Silent Party na tle pozostałych imprez, jest możliwość swobodnego rozmawiania. Na zwykłej dyskotece czy imprezie ludzie zmuszeni są do znalezienia ustronnego miejsca, aby zamienić ze sobą kilka zdań lub przekrzykują się nawzajem. Tutaj jest to o wiele prostsze – wystarczy zdjąć słuchawki i uczestnicy doskonale się słyszą, choć impreza cały czas trwa.

Silent Party może odbyć się w dowolnym miejscu

Dosłownie – dzięki bezprzewodowym słuchawkom Silent Disco można zorganizować wszędzie i właściwie przy każdej okazji. Coraz śmielej przenosi się ona z festiwali muzycznych i placów do klubów czy kawiarni, ale może się odbyć równie dobrze w mieszkaniu, hotelowej sali czy w parku.
Silent Party potrafi sprostać wyzwaniu, jakim jest organizacja kreatywnego wydarzenia w miejscu, w którym trzeba liczyć się ze spokojem otoczenia czy sąsiadów. Miejsca, w których wymagana jest cisza nawet w ciągu dnia, zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i poza nią, dzięki Silent Disco stają się dostępne pod względem organizacji imprez czy wydarzeń kulturalnych.

Silent Party to także elegancki i sprytny sposób na obejście ciszy nocnej. Większość organizatorów różnego rodzaju eventów musi mierzyć się z problemem, jakim jest zachowanie ciszy po godzinie 22:00. W przypadku imprezy w słuchawkach problem ten rozwiązuje się sam i nie ma potrzeby kończyć wydarzenia przed nadejściem nocy. Jest to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, zważywszy na walkę z hałasem, ponieważ poziom hałasu powstałego podczas Silent Party jest bardzo niski.