Urlop nad Jeziorem Czorsztyńskim
10 września 2019

Kategoria:
Rozrywka

Domki nad Jeziorem Czorsztyńskim. Oferty noclegowe

Idealny wypoczynek latem i zimą? Tylko w Czorsztynie! Udaj się do miejsca, w którym ciekawe historyczne wspomnienia łączą się z malowniczą przyrodą i turystycznymi atrakcjami. Wypocznij w wyżynnej części Małopolski. Nie wiesz, jak znaleźć idealne miejsce do wypoczynku dla siebie i rodziny?  W tym artykule podpowiadamy, na które oferty noclegowe warto zwrócić szczególną uwagę.  

Idealna lokalizacja do zwiedzania i wypoczynku

Czorsztyn stanowi idealną bazę wypadową dla turystów, którzy z jednej strony chcą odpocząć w zacisznym miejscu, a z drugiej pragną czerpać całymi garściami z atrakcji turystycznego regionu Małopolski.

Pobyt w Czorsztynie to wspaniała gratka dla miłośników historii. Kilkaset lat temu przebiegała tędy granica imperium Austro-Węgierskiego z Polską rządzoną w tym czasie przez Jagiellonów. Z tamtych czasów uchowały się zjawiskowe zamki, zarówno ten w samym Czorsztynie, jak i w pobliskiej Niedzicy. Uwagę zwraca także Szlak Architektury Drewnianej, na którym można spotkać urocze średniowieczne kościoły oraz legendarny Czerwony Klasztor.

W okolicy można również korzystać z uroków malowniczych parków narodowych: Tatrzańskiego, Pienińskiego i Gorczańskiego. W każdym z nich żyją unikatowe często gatunki roślin i zwierząt. Nie sposób nie wspomnieć także o fantastycznym Czorsztyńskim Jeziorze, które w sezonie letnim przyciąga do siebie turystów z całego kraju (i nie tylko).

Zimą narciarze biegowi mają szansę poszaleć na równinie, która jest pozostałością po tzw. Morzu Karpackim. Latem jest to miejsce stanowiące gratkę dla rowerzystów.

Jaki nocleg w Czorsztynie?

Skoro już powiedzieliśmy sobie o przykładowych atrakcjach regionu, to warto teraz odpowiedzieć na pytanie: gdzie nocować? Aby w pełni czerpać z przyrodniczego uroku tej lokalizacji, warto pokusić się o nocleg w drewnianym domku, na przykład w Domkach Falsztyn. To kameralne obiekty noclegowe do wynajęcia, ulokowane w zacisznej, choć niepozbawionej wygód okolicy.

Dlaczego wybrać drewniany domek? Ponieważ taki wypoczynek nabiera wyjątkowego klimatu. Pomyśl tylko: zimą ogrzać się przy kominku i podziwiać biały puch spoczywający na równinach i wzniesieniach… Albo letnia cisza, słońce, zieleń i kawa spożywana u podnóży zalesionego wzgórza. To wszystko działa na wyobraźnię, prawda?

Dlaczego warto skorzystać z oferty noclegowej Domków Falsztyn?

Całoroczne domki w Falsztynie mają powierzchnię 60 metrów kwadratowych. Jest to więc optymalna przestrzeń do wypoczynku w kilka osób. Do dyspozycji gości oddana jest w pełni wyposażona kuchnia, komfortowa łazienka, taras, jasny salon z telewizją oraz sypialnie na piętrze. W każdym domku znajdziesz ponadto tradycyjny kominek opalany drewnem.

Opisany obiekt noclegowy to fantastyczna propozycja dla rodzin z dziećmi – w niedalekiej odległości znajduje się plac zabaw oraz piesze szlaki, które nadają się w sam raz na spacer z wózkiem. Dlatego to popularne miejsce wypoczynkowe przez cały rok.