Domki angielskie
15 sierpnia 2019

Kategoria:
Rozrywka

Domki angielskie. Charakterystyka

Ci, którzy marzą o uroczym domku w otoczeniu przyrody, nie muszą od razu decydować się na poważną inwestycję i wielomiesięczną budowę. Dotyczy to zarówno osób myślących o przytulnych czterech ścianach na działce, w ogrodzie, jak i pragnących osiedlić się w nich na stałe. Rozwiązaniem są domki angielskie. Czym charakteryzują się konstrukcje tego typu? Gdzie można je wykorzystać?

Domki angielskie – jak wyglądają?

Domki angielskie do złudzenia przypominają domy wolnostojące. Mają dopracowaną, elegancko wykończoną elewację. Szybko można też zauważyć duże okiennice. Są one identyczne z tymi, które można spotkać w domach na brytyjskich przedmieściach. Niekiedy zdarza się, że taki budynek ma także werandę.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, to dominują jasne, kremowe odcienie ścian. Cechą, na którą trudno nie zwrócić uwagi, są wymiary takich domków. Są one dosyć długie, nawet do kilkunastu metrów, i niezbyt szerokie. Szerokość zazwyczaj nie przekracza 4 metrów.

Praktyczne wyposażenie domków

W domkach angielskich znajduje się wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia.

„Angielskie domki mają bogato wyposażone wnętrza. Znaleźć można tam wygodne meble, zabudowę kuchenną, łazienkę. Oczywiście znajdują się tam także sprzęty gospodarstwa domowego, takie jak lodówka, kuchenka i pralka” – mówi specjalista z firmy EURO-CAMP 1 Domki holenderskie, domki angielskie.

Na wyposażenie domku angielskiego składają się krzesła, fotele, łóżka, kanapy, oświetlenie, regały i wiele innych urządzeń. Wynika z tego, że można spędzić w nich naprawdę długi czas. Dlatego też jest to świetny pomysł na domek na działce czy w ogrodzie. Również w związku z tym mogą one stanowić rentowną inwestycje dla właścicieli ośrodków wypoczynkowych.

Media i kanalizacja

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć domek angielski do kanalizacji. Woda może pochodzić z sieci kanalizacyjnej – wystarczy wtedy jedynie zamontować odpowiednie rury. Istnieje jednak możliwość podłączenia domku do własnej studni. Jest to proces nieco bardziej skomplikowany, ale gwarantuje, że w kranie zawsze będzie czysta woda.

Domki angielskie są także wyposażone w instalacje grzewcze. Wobec tego mogą one stanowić całoroczne miejsce zamieszkania. Nawet zimą w ich wnętrzach będzie panowała przyjemna temperatura. Za ciepłą wodę odpowiada natomiast zamontowany gazowy podgrzewacz.

Mobilne domy

Domków angielskich, mimo że są wyposażone w koła, nie można transportować tak, jak przyczep kempingowych. Jednak ich wielką zaletą jest możliwość szybkiej zmiany miejsca ich położenia. Zamontowane koła pozwalają w łatwy sposób przenieść domek z jednego końca działki na drugi.