Bukowina-Tatrzanska
29 maja 2018

Kategoria:
Rozrywka

Dlaczego warto zatrzymać się na nocleg w Bukowinie?

Bukowina to piękne, malownicze miejsce. Idealne na wakacje, wyjazd z przyjaciółmi, rodziną, lub we dwoje. Dlaczego warto się wybrać do Bukowiny Tatrzańskiej? Jakie skarby możemy tam odkryć? Gdzie najlepiej szukać noclegu w tej okolicy? Odpowiedzi na te pytania poznacie czytając nasz krótki artykuł. Pozwólcie sobie zakochać się w tym niezwykły  zakątku!

Skarb Podhala

Bukowina Tatrzańska jest jednym ze skarbów polskiego Podhala. Ta piękna wieś jest położona niezwykle malowniczo, na wysokości między 850 a 100 m. n.p.m. Prawdopodobnie góralska osada istniała tutaj już od XVII wieku. Bukowina, ze względu na niezwykłe atrakcje jakie tutaj znajdziemy, przyciąga bardzo wielu turystów. W Bukowinie znajdziemy wiele pięknych widoków, atrakcji i rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Zimą możemy tu szaleć na nartach, latem wędrować godzinami po górach. Od 10 lat w Bukowinie działają też termy. Najbardziej charakterystyczna dla bukowiny tatrzańskiej, jest drewniana zabudowa, pochodząca z międzywojnia. Domki i pensjonaty budowano tu w stylu witkiewiczowskim. W Bukowinie znajdziemy między innymi Budynek Domu Ludowego – jeden z najwyższych drewnianych budynków w Polsce. Co roku organizowany jest tutaj festiwal polskiego folkloru, Sabałowe Bajania.

Idealne miejsce dla każdego!

Niezależnie od tego, czy planujemy kilkudniowy wypad ze znajomymi, romantyczny wyjazd tylko we dwoje, czy wakacje z całą rodziną – Bukowina Tatrzańska do zawsze dobre miejsce na wakacje. Tutaj oderwiemy się od codziennych problemów i odetchniemy. Piękne otoczenie natury wpływa na każdego kojąco, a zróżnicowana oferta turystyczna sprawia, że nikt nie będzie się tutaj nudzić. Najlepszym miejscem na nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej jest pensjonat i restauracja Pod Miedzą – to miejsce, które prowadzą prawdziwi górale, dlatego odnajdziemy tutaj najprawdziwszy, górski klimat. Co ważne, willa znajduje się bardzo bliska term. Oferta pokojów jest dość szeroka – znajdziemy tutaj coś dla pary zakochanych i dla całej, wesołej paczki. Jeśli mamy ochotę na dobre, tradycyjne góralskie jadło, to tutaj także je znajdziemy – nie trzeba nawet się ruszać z pensjonatu, by rozsmakować się w podhalańskich specjałach. Wypad w góry to zawsze doskonały pomysł – trzeba jednak uważać, by przypadkiem nie uciec od miejskiego zgiełku, w zgiełk wakacyjnego kurortu. Dlatego, zamiast wybierać na wakacje większe miejscowości, takie jak Zakopane, lepiej postawić na nieco mniejsze i odwiedzane przez mniejszą liczbę turystów miejscowości.