29 kwietnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Dlaczego warto wynająć DJ-a na wesele?

Muzyka na wesele powinna zostać odpowiednio dobrana do charakteru przyjęcia, ponieważ jest jednym z gwarantów udanej zabawy zgromadzonych gości. Polskie wesela to przyjęcia, które z reguły trwają do białego rana. Warto więc zapewnić gościom muzykę, która zachęci ich do tańca i zabawy na parkiecie. Podpowiadamy, dlaczego zatrudnienie DJ- a na wesele może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Tańsza alternatywa dla zespołu

Zatrudnienie DJ- a na wesele wiąże się z niższą ceną usługi niż w przypadku wynajęcia zespołu. Jest to kwestia przede wszystkim ilości osób, które należy wynagrodzić za podjętą pracę. DJ występuje sam, co wiąże się z tym, że należy opłacić tylko jedną osobę. W przypadku zespołu weselnego koszt wynajęcia rozkłada się na wszystkich jego członków, czyli zazwyczaj na trzech do sześciu muzyków.

Wynajmując zespół weselny lub DJ- a, należy także pamiętać, że artysta lub artyści, zapewniający oprawę muzyczną przyjęcia, także powinni być traktowani jako goście weselni. Co za tym idzie, do kwoty, jaką para młoda chce przeznaczyć na zapewnienie muzyki na weselu, należy doliczyć również koszty związane z opłatą za dania weselne.

Wynajem DJ- a jest ciekawą propozycją także dla osób organizujących małe przyjęcia, kiedy sala weselna nie jest w stanie pomieścić stołów dla kolejnych uczestników wydarzenia, a para młoda chce mieć pewność, że ich wesele będzie przebiegało bez żadnych przeszkód.

Zapewnienie rozrywki

Jedną z głównych zalet wynajmowania DJ- a jest nieograniczony repertuar, ponieważ może odtworzyć niemal wszystkie utwory, które zażyczą sobie państwo młodzi. Co więcej, para biorąca ślub już na etapie planowania wesela podczas przedślubnej rozmowy z DJ- em może ustalić jakie utwory znajdą się w secie weselnym. Istotna jest także możliwość zmiany i dołączenie do repertuaru przyjęcia propozycji gości, którzy mogą poprosić o konkretną piosenkę, a DJ bez większych trudności powinien tę prośbę spełnić. Sprawi to, że nie tylko para młoda, ale także wszyscy zgromadzeni goście będą mogli bawić się do ulubionych przebojów.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący DJ Team:

DJ w odróżnieniu od zespołu, wykonującego piosenki na żywo, nie potrzebuje wielu przerw. Wpływa to na płynność przyjęcia i gwarantuje zabawę bez dłuższych zakłóceń oraz przestojów.

Oprócz puszczanych przez DJ- a piosenek ciekawą propozycją jest także organizacja i komentowanie zabaw odbywających się podczas trwania przyjęcia. W takiej sytuacji DJ będzie wodzirejem, który zapewni dobrą zabawę gości, wytłumaczy zasady gier oraz będzie nawoływał do uczestnictwa w poszczególnych atrakcjach.

Odtwarzana muzyka może towarzyszyć zabawom weselnym, pobudzać gości do rywalizacji podczas oczepin, a także uspakajać atmosferę. Dzięki takiej kontroli impreza będzie trwała bez niepotrzebnych zakłóceń, a ład i porządek zapewni wielogodzinną zabawę w przyjemnej atmosferze wszystkim zgromadzonym.