5 czerwca 2017

Kategoria:
Rozrywka

Dlaczego warto wybrać się wiosną nad morze?

„Morza szum, ptaków śpiew. Złota plaża pośród drzew”. Tak śpiewały lata temu Czerwone Gitary.

Te słowa opisują właściwie dokładnie to wszystko, czym kierujemy się, wybierając wypoczynek nad morzem. Piękne okoliczności przyrody i niepowtarzalny morski klimat sprawiają, że wczasy nad morzem są zawsze wspaniałym wypoczynkiem i niezapomnianym przeżyciem.

Pełnia sezonu, czyli tłumne plażowanie

Najchętniej wybieranymi miesiącami na wypoczynek nad morzem są oczywiście miesiące letnie i wydaje się, że w tym też czasie oferta przemysłu turystycznego jest najlepsza i najpełniejsza. Jeśli chodzi o tak zwane plażowanie, to niewątpliwie tak jest. W tym czasie każdy turysta może do woli wylegiwać się na morskim piasku, o ile tylko dopisze pogoda. Bez większej przesady można stwierdzić, że prawie każdy nadmorski hotel i każdy większy pensjonat dysponują całym niezbędnym „oprzyrządowaniem” tak bardzo potrzebnym zapalonym plażowiczom; będą to leżaki, parasole, parawaniki, a także akcesoria służące pływakom. Nierzadko w większych, bardziej ekskluzywnych obiektach organizuje się krótsze lub dłuższe wyprawy morskie na łodziach. Oczywiście cała nadmorska baza gastronomiczna pracuje w tym czasie na pełnych obrotach, wydaje się więc, że turystom niczego tutaj nie może brakować.

A może by tak wiosną lub jesienią?

Czy rzeczywiście dla wszystkich lato to najlepsza pora na wczasowanie nad morzem? Oczywiście są ludzie, którzy najlepiej czują się w dużym towarzystwie i im tłumy, które latem zapełniają wszystkie nadmorskie miejscowości, nie przeszkadzają. Czy jednak z pewnością przebywanie w dużych skupiskach, w nieustającym gwarze, wśród przepychających się wszędzie wczasowiczów, na zatłoczonych plażach, w przepełnionych lokalach gastronomicznych jest dobrym pomysłem na pełny wypoczynek? „Morza szum, ptaków śpiew” ma nas uspokajać, relaksować. Czy naprawdę można tego  słuchać w spokoju w rozwrzeszczanym tłumie?

Zupełnie inaczej sprawa ma się jesienią, wiosną, a nawet zimą – mówi nam przedstawiciel Fajnych Apartamentów z Żelistrzewa. To czas, kiedy spędzimy wczasy nad morzem w absolutnym spokoju. Co prawda nie będziemy wtedy mogli plażować, lecz należy powątpiewać czy wylegiwanie się i leniuchowanie na plaży jest najlepszym sposobem na wypoczynek. Poza ciszą i spokojem pobyt nad morzem poza tak zwanym sezonem ma jeszcze jedną ważną zaletę. Wszystko jest wtedy tam znacznie tańsze.

A dlaczego najbardziej warto wybrać się właśnie wiosną nad morze?

Zima to długie miesiące krótkich dni i mniejszej ilości światła. To męczący dla naszej psychiki czas. Niedostatek słonecznego światła czasami wywołuje stany depresyjne i uczucie zmęczenia wpływając na ogólne pogorszenie się naszego zdrowia. Wypoczynek nad morzem wiosną, w marcu, kwietniu, maju czy na początku czerwca, czyli w czasie kiedy dni są najdłuższe, może znakomicie zregenerować nasze siły, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na przyjemny apartament blisko morza. Wtedy też będziemy mogli w spokoju wsłuchiwać się w relaksacyjny poszum morza i w ptasie szczebioty i śpiewy.