SPA
28 marca 2018

Kategoria:
Rozrywka

Dlaczego warto wybrać hotel ze SPA?

 Czy wybieramy się na romantyczny weekend w obcym mieście, czy też może planujemy dłuższe wakacje – zawsze powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem miejsca na nocleg. W poniższym artykule przedstawione zostały powody, dla których warto zainteresować się wyborem hotelu ze SPA.

SPA – co to takiego?

Termin „SPA” jest obecnie bardzo rozpowszechniony. Pierwotnie używało się go do nazywania kurortów z wodami leczniczymi lub ośrodków, w których przeprowadzano terapie bazujące na wykorzystaniu takich wód. Obecnie używa się go w znacznie szerszym kontekście – do SPA zaliczane są różnego rodzaju zabiegi o działaniu kosmetycznym, leczniczym lub relaksującym, stosowane na ciało. Do SPA zalicza się między innymi masaże, aromaterapię, czy peelingi.

Hotele SPA

„SPA” to również nazwa obiektów i lokali oferujących swoim klientom skorzystanie z dobroczynnych zabiegów na ciało i twarz. Jakiś czas temu usługi tego typu zaczęły pojawiać się w ofercie hoteli – obecnie gabinety SPA są w niemal każdym wysokiej klasy hotelu. Jednym z nich jest białostocki Royal Hotel****. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy pragną spędzić wolny czas dbając o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Dlaczego warto wybrać wypoczynek w hotelu ze SPA?

Pobyt w hotelu ze SPA to świetny pomysł zarówno jeśli mamy do swojej dyspozycji zaledwie weekend, jak i dłuższy urlop. Oczywiście największą jego zaletą jest fakt, że mamy do swojej dyspozycji profesjonalny gabinet zabiegowy na miejscu – po skorzystaniu z wybranego zabiegu możemy udać się prosto do swojego pokoju. Oferta każdego z gabinetów jest unikatowa, dlatego jeśli zamierzamy w ten sposób spędzić swój wolny czas, przed zarezerwowaniem noclegu powinniśmy sprawdzić, czy wybór zabiegów spełnia nasze oczekiwania. Pamiętajmy również, że zabiegi są jedynie dodatkową usługą, nie wliczającą się w koszty noclegu – za każdy z nich zapłacimy oddzielnie. Bardzo często hotele przygotowują dla swoich gości specjalne pakiety, w ramach których możemy skorzystać z zabiegów po promocyjnych cenach.

Pozostałe atrakcje w hotelach SPA

Zazwyczaj hotele oferujące swoim klientom możliwość skorzystania z usług gabinetów SPA posiadają również inne atrakcje na miejscu. Nie wliczając restauracji, w hotelach możemy natknąć się również do profesjonalnie wyposażone siłownie, baseny, solarium, salony kosmetyczne. Wspomniany wcześniej Royal Hotel**** posiada nawet własny browar, w którym możemy spróbować wyjątkowego piwa. Jak widać, udanie się do luksusowego hotelu ze SPA to dobry wybór dla każdego, kto chce przyjemnie spędzić swój wolny czas.