polskie góry Tatry
12 kwietnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Dlaczego coraz chętniej korzystamy z wyjazdów podczas świąt?

Święta to piękny i rodzinny czas, choć dla wielu osób bywa on stresujący. Mozolne przygotowania i walka z czasem często prowadzą do tego, że koniec końców trudno jest się cieszyć z trzech dni wolnego, z ubierania choinki i kosztowania wigilijnych potraw. Właśnie dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na świąteczny wyjazd wypoczynkowy. Czy to dobry pomysł?

Odpoczynek w zacisznym miejscu

Kto nie ceni sobie ciszy i spokoju? Zwłaszcza mowa tu o końcówce roku, gdy tak naprawdę każdy jest już po prostu zmęczony i przytłoczony nadmiarem codziennych obowiązków. Święta w ośrodku wypoczynkowym, zwłaszcza takim ulokowanym w górach, to świetny pomysł na nabranie oddechu i wyciszenie się po stresujących miesiącach. Pamiętaj jednak o tym, by wybrać obiekt, który oferuje turystom wszelkie niezbędne udogodnienia, tak istotne w kontekście komfortowego wypoczynku.

Pomyśl tylko – malowniczy widok za oknem, biały śnieg i klimat polskich gór. Chyba warto, prawda?

Czy to się opłaca?

Wiele ośrodków wypoczynkowych, na przykład Harnaś II Kościelisko, wychodzi do swoich klientów ze specjalną ofertą okolicznościową na święta. Szereg ciekawych atrakcji, a do tego atrakcyjna cena – czy może być lepiej?

Urlop świąteczny w klimatycznym ośrodku noclegowym może finalnie okazać się tańszym rozwiązaniem od świąt w domowym zaciszu – w tym drugim przypadku trzeba przecież zrobić ogromne zakupy spożywcze i ponieść wiele innych dodatkowych wydatków.

Odpowiedź jest prosta: wyjazd świąteczny na pewno się opłaca. Miej jednak na uwadze, że rezerwację lepiej wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Im szybciej to zrobisz, tym większa szansa skorzystania z wolnych pokoi i uzyskania satysfakcjonującej ceny, także przy większej grupie gości.

Okazja do skorzystania z wielu atrakcji

Kto powiedział, że podczas świąt trzeba tylko siedzieć w miejscu i zajadać się wigilijnymi potrawami? Warto wybrać takie miejsce, które oferuje atrakcje także poza ośrodkiem.

Szczególnie atrakcyjną opcją jest spędzenie świąt w polskich górach, najlepiej w Zakopanem i okolicach. To właśnie w tych okolicach możesz udać się na pieszą przechadzkę Drogą Papieską oraz wzdłuż Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa. Na spragnionych głębokiego relaksu czeka z kolei kompleks basenów termalnych, gdzie można oddać się przyjemnościom dla wszystkich zmysłów.  

Wielbiciele malowniczych pejzaży także nie powinni być zawiedzeni, bo nawet w okresie zimowym, zwłaszcza przy łagodnych obecnie zimach, można udać się w wędrówkę po górskich szlakach. Przykładowo Dolina Kościeliska uznawana jest za jedną z piękniejszych dolin Tatr Zachodnich. Do ciekawych miejsc w najbliższych okolicach należą też doliny Białego i Strążyska. 

Rejon Podhala to także spora liczba klimatycznych góralskich karczm, cieszących się sporą popularnością wśród gości z całej Polski.