DJ na wesele
7 sierpnia 2021

Kategoria:
Rozrywka

DJ czy zespół na wesele? 

Wesele jest wydarzeniem, które nie może obyć się bez muzyki. Na rynku działają jednak różne firmy odpowiedzialne za oprawę muzyczną imprez. Niektóre pary decydują się na zatrudnienie zespołu na żywo, podczas gdy inne preferują DJ’a. Kto sprawdzi się najlepiej? Jakie zalety mają oba rozwiązania i czym kierować się podczas wybierania wykonawcy muzyki na wesele?

Zespół na żywo, czyli niepowtarzalny klimat 

Zespoły cieszą się popularnością ze względu na fakt, że pozwalają na stworzenie ciekawego klimatu podczas imprezy. Warto jednak pamiętać o tym, że ich repertuar jest znacznie węższy niż ten, który proponuje DJ. Artyści mogą zagrać jedynie konkretne utwory. To świetny wybór dla osób, którym zależy na stworzeniu podniosłej atmosfery.

Zespół potrzebuje również przerw. W takiej sytuacji konieczne jest zatrudnienie wodzireja, który zajmie się gośćmi. Z tego powodu wielu DJ’ów oferuje kompleksowe usługi pozwalające na połączenie animacji imprezy z graniem muzyki. Coraz więcej par wybiera więc artystów elastycznych, którzy być może nie stworzą bardzo uroczystej atmosfery z wykorzystaniem prawdziwych instrumentów, ale bardzo skutecznie zachęcą gości do zabawy.

DJ, czyli elastyczność 

DJ na wesele jest idealnym rozwiązaniem dla par, które chcą cieszyć się muzyką w jej oryginalnej wersji. Taka osoba może zgodzić się na zagranie dowolnych utworów, dlatego jest niezwykle elastyczna. Jeszcze przed weselem Para Młoda ustala z DJ’em listę piosenek, które zostaną puszczone w trakcie imprezy. W ten sposób można postawić na swoje ulubione utwory, a także poprosić specjalistę o wybranie takiej muzyki, jaka w ostatnim czasie cieszy się największą popularnością.

DJ na wesele czasami jest otwarty również na propozycje gości. Warto ustalić tę kwestię przed rozpoczęciem imprezy. Specjalista ma dostęp do wielu utworów, dlatego czasem jest skłonny do zmodyfikowania ustalonej listy i dopasowania jej do aktualnej atmosfery czy próśb gości.

Warto wybierać DJ’a, którego styl pracy pokrywa się z Waszymi preferencjami. Niektórzy artyści informują bowiem, że nie grają konkretnego typu muzyki. Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy, warto postawić na idealnego DJ’a na wesele – Jordana Skrobałę. To artysta, który z łatwością dopasuje się do waszych wymagań i z chęcią zaproponuje hity ostatnich lat. Przed podjęciem współpracy warto przedstawić specjaliście swoje wymagania i poinformować, w jakim wieku są goście. W ten sposób wykonawca wybierze najlepsze utwory na Wasze wesele.