direct booking
15 lutego 2020

Kategoria:
Rozrywka

Direct booking – jak zdobyć większe rabaty

Organizacja podróży zawsze wiąże się z kosztami. Dlatego warto w miarę możliwości dbać o to, aby były one jak najniższe. Dotyczy to także rezerwacji noclegów w hotelach. Jak skutecznie możemy na nich zaoszczędzić? Odpowiedź stanowi direct booking. W naszym artykule podpowiadamy, na czym polega ten nowy trend w turystyce i dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania.

Tanio, szybko i wygodnie

Dziś niemal każdy ma konto na portalu społecznościowym. Jednym z najpopularniejszych jest obecnie Facebook. Stąd wiele firm, w tym i hotele, promuje na nim swoje usługi. Dzięki temu możemy obserwować interesujące nas miejsca, być na bieżąco z ich ofertą oraz – co ważne – bezpośrednio przez portal rezerwować pokoje.

Posiadając konto na Facebooku, zyskujemy korzystną alternatywę dla rezerwacji oraz bukowania noclegów poprzez dostępne w sieci specjalne witryny turystyczne, które nie zawsze są przyjazne dla swoich użytkowników. A direct booking pozwala zaoszczędzić zarówno nasz cenny czas, jak i ciężko zarobione pieniądze. Do tego umożliwia przeprowadzenie całego procesu rezerwacji w łatwy i komfortowy dla nas sposób.

Jak dokładnie działa direct booking?

Jeśli chcemy skorzystać z opcji rezerwacji bezpośredniej poprzez portal Facebook, musimy wejść na fanpage wybranego przez nas hotelu, a następnie z menu, znajdującego się po lewej stronie, wybrać przycisk „Book now”. Klikając w niego, otworzymy okno, w którym znajduje się system rezerwacji. W kolejnym kroku powinniśmy wybrać interesujący nas termin, a następnie pokój. Na koniec pozostaje wpisanie danych osobowych i rezerwacja gotowa! Bez skomplikowanej procedury i straty czasu na niepotrzebne czynności – tłumaczy nasz rozmówca z Hotelu Logos w Gdańsku.

Direct booking, czyli promocje i rabaty dla każdego

Rozwiązanie, jakim jest direct booking, stanowi opcję dostępną dla wszystkich użytkowników Internetu i Facebooka. Założenie konta na tym portalu jest bezpłatne, a korzystanie z takiej formy rezerwacji niesie ze sobą dodatkowe korzyści w postaci rabatów i promocji. Jednym słowem direct booking to doskonały sposób na łatwe i oszczędne podróżowanie.

Dla gości, którzy nie mają konta na Facebooku

Opcja direct booking jest możliwa i dla tych, którzy nie mają lub nie chcą mieć konta na portalu społecznościowym. Jak to wygląda w praktyce?

Taka forma bukowania dostępna jest również poprzez stronę www samego hotelu. Wystarczy na nią wejść i kliknąć zakładkę „rezerwacje”. Wówczas zostaniemy przekierowani na podstronę z kalendarzem, w którym możemy wybrać dogodne dla nas terminy noclegów. Następny krok to decyzja dotycząca pokoju, jego ceny i wyposażenia. A po niej pozostaje już tylko wypełnienie formularza naszymi danymi, koniecznymi do przeprowadzenia rezerwacji – wyjaśnia nasz rozmówca.

Wreszcie w sprawie pokojów możemy skontaktować się z hotelem telefonicznie bądź drogą mailową. Taką opcję direct bookingu z pewnością docenią Ci goście, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania.

Jak widać, direct booking to narzędzie na miarę potrzeb i czasów. Każdy z nas może znaleźć odpowiednią dla siebie formę i w kilka minut, siedząc na ulubionej kanapie, zabukować pokoje hotelowe, zyskując przy tym atrakcyjne rabaty.