6 kwietnia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Czy w dobie Internetu wciąż funkcjonują agencje matrymonialne?

Mogłoby się wydawać, że w dobie Internetu agencje matrymonialne odchodzą do lamusa. Rzeczywistość jednak pokazuje co innego – nadal jest duże zainteresowanie instytucjami, które zajmują się profesjonalnym kojarzeniem par. Zapytajmy zatem: jakie są mocne strony agencji matrymonialnych? Czy są one w stanie zaoferować coś więcej niż portale i aplikacje randkowe?

Indywidualne i profesjonalne podejście do klienta

Zgłaszasz się do agencji matrymonialnej, przed Tobą pierwsze spotkanie z konsultantem. Jak ono przebiega? I gdzie? O czym rozmawiacie? Przede wszystkim chodzi o wstępne rozpoznanie Twoich potrzeb i oczekiwań. Obawiasz się, że takie spotkanie mogłoby być dla Ciebie zbyt stresujące? Uspokajamy – instytucje mają tego świadomość i na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim komfort swoich klientów. Dlatego też konsultant z agencji matrymonialnej spotka się z Tobą w przyjemnym miejscu, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i swobodną rozmowę. Nietrudno spostrzec, że działalność prowadzona tylko w sieci nie daje nam takich możliwości. Aplikacja internetowa nie zapewni profesjonalisty, który od początku weźmie Cię pod swoje skrzydła, przeprowadzi rzetelny wywiad i odpowie na wszelkie pytania.

To nie tylko przebieranie w ofertach matrymonialnych

Wiele osób odruchowo kojarzy instytucje pomagające w tworzeniu związków wyłącznie z zapoznawaniem się z ofertami matrymonialnymi i umawianiem kolejnych spotkań. Nic bardziej mylnego! Trzeba mieć świadomość, że to właśnie w agencjach matrymonialnych klienci mogą współdziałać z psychologiem, coachem czy fotografem. Pracować nad asertywnością i pewnością siebie, uczyć się akceptacji, a także komunikacji interpersonalnej i ustalania elastycznych granic. Jeśli chcą, mogą porozmawiać ze specjalistami o swoim stylu, fryzurze czy nawet zapachu perfum. Profesjonalne agencje charakteryzuje przede wszystkim holistyczne podejście do człowieka. Jest też możliwość spotkania w parze. Ma ono pomóc we wspólnym funkcjonowaniu, a więc znalezieniu obszaru wspólnego dla dwóch odrębnych światów partnerów – mówi przedstawicielka z agencji matrymonialnej Infinity Love mającej siedzibę w Warszawie.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że wiele agencji ma w swoich ofertach wydarzenia organizowane specjalnie dla seniorów. To bardzo ważne – nawiązanie relacji bywa znacznie trudniejsze dla osób starszych niż młodych choćby ze względu na wykluczenie cyfrowe. Dodajmy: wszelkie działania podejmowane przez profesjonalne biura matrymonialne są zgodne z umową zawartą między instytucją a klientem.