książka
18 lutego 2016

Kategoria:
Rozrywka

Czy książka jest dobrym pomysłem na prezent?

To nieprawda, że Polacy nie czytają książek! Owszem, nie wszyscy są zapalonymi czytelnikami, jednak coraz częściej i coraz chętniej wybieramy dobrą lekturę jako sposób na wypoczynek i rozrywkę. W czasach intensywnego rozwoju technologicznego, niesamowitej prędkości powstawania i rozpowszechniania informacji drogą cyfrową, papierowe książki stają się metodą ucieczki od codziennej pogoni i symbolem zrównoważonego wypoczynku.

Dlaczego książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent?

Ponieważ niezależnie od zainteresowań obdarowywanej osoby, wśród propozycji wydawniczych na pewno znajdziemy coś odpowiedniego – mówi ekspert Wydawnictwa Bernardinum. Niestety, wielu ludziom czytanie wciąż kojarzy się dość nieprzyjemnie – z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, które nie dla każdego były interesujące. Jednak jako dorośli nie musimy trzymać się narzuconego z góry kanonu i swobodnie eksperymentując z czytaniem we własnym tempie, możemy rozpocząć swoją własną przygodę czytelniczą.

Prezent dla książkowego maniaka

Najłatwiej jest z kupowaniem książek dla zapalonych czytelników, którzy chętnie opowiadają o planowanych lekturach i wprost mówią o swoich wymarzonych pozycjach. Jeśli znamy ulubionych autorów oraz aktualną zawartość biblioteczki osoby obdarowywanej, wybór odpowiedniej książki to banał. Sprawa wygląda trudniej, jeśli nie znamy upodobań czytelniczych osoby, której kupujemy prezent.

Książki dla hobbystów

Książki dla osób na co dzień stroniących od lektur nie muszą być niewypałem. Znając inne hobby obdarowywanego łatwo wybrać album lub poradnik związany z jego zainteresowaniami. Jest to też opcja dużo bezpieczniejsza, niż zakup drogich akcesoriów na których się nie znamy, a które mogą okazać się zupełnie niepotrzebne. Tymczasem poradnik wędkarski, książka kucharska, przewodnik po Europie czy album z dzikimi zwierzętami nie tylko będzie źródłem wartościowej wiedzy, ale też dostarczy wrażeń estetycznych.

Książki dla najmłodszych

Wybór książkowych prezentów dla dziecka należy do najprzyjemniejszych – przyznaje specjalista z Wydawnictwa Bernardinum. Ten obszar branży księgarskiej obfituje w niesamowitą ilość pozycji nie tylko bardzo mądrych, ale też pięknie wydanych. Baśnie opatrzone wspaniałymi ilustracjami z pewnością zachwycą każdego malucha, a skryte między stronami opowieści będą rozwijać jego wyobraźnię i być może rozbudzą w nim miłość do książek na lata.