25 lutego 2021

Kategoria:
Rozrywka

Czy do hotelu można zabrać psa lub kota?

Wyjazd z kotem albo psem wymaga starannej organizacji, jednak jak najbardziej jest możliwy. Przed podróżą należy dużo uwagi poświęcić głównie wyborowi hotelu – ważne, by noclegi były przyjazne zwierzętom. Nie w każdym hotelu można przebywać z pupilem, natomiast niektóre obiekty ustalają dla czworonożnych gości specjalne zasady pobytu. Jak więc wdrożyć w życie pomysł zabrania psa lub kota do hotelu?

Hotele przyjazne zwierzętom

Hotelarze sami określają wytyczne związane z pobytem zwierząt w pokojach, dlatego tak istotne jest sprawdzanie wszystkich informacji otrzymywanych podczas składania rezerwacji. Właśnie na tym etapie należy upewnić się, że dany hotel jest przyjazny zwierzętom. W tego typu obiektach pupile mogą liczyć na specjalne traktowanie, np. dostęp do misek z wodą na terenie całego budynku, powitalny zestaw przysmaków, odpowiednio przygotowane miejsce do spania. Ponadto już na etapie rezerwowania noclegu właściciele powinni zapoznać się z regulaminem bądź dopytać w recepcji, czy ze zwierzęciem można wejść do restauracji, strefy sportowej albo SPA przy hotelu. Najczęściej w tych zakresach obowiązują ograniczenia, które jednak w każdym hotelu mogą wyglądać inaczej.

W regulaminach często pojawia się również informacja, że zwierzę nie może przebywać w pokoju bez nadzoru właściciela (zwłaszcza jeśli będzie hałasować). Czasem hotele wymagają także przedstawienia książeczki zdrowia potwierdzającej, że kot lub pies jest pod stałą opieką weterynaryjną, przeszedł niezbędne szczepienia i został odrobaczony. Poza tym trzeba liczyć się z koniecznością wyprowadzania zwierząt na smyczy, w kagańcu i zawsze pod opieką osoby dorosłej.

Czy do pobytu z pupilem trzeba dopłacić?

Psy bądź koty są traktowane przez właścicieli jak pełnoprawni członkowie rodziny, natomiast przez hotelarzy jak pełnoprawni goście. W związku z tym w wielu hotelach do pobytu ze zwierzęciem należy dopłacić. Opłaty mogą być różne, ale generalnie wahają się od kilkudziesięciu złotych za dobę do jednorazowej płatności mogącej wynosić nawet kilkaset złotych. Hotel może również obciążyć właściciela za szkody wyrządzone przez pupila, takie jak np. uszkodzony materac, zniszczony dywan, podarte firanki.

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska wyjaśnia: Zabranie ze sobą pupila na wakacje generuje dodatkowe wydatki, ale pozwala uniknąć dylematu, co zrobić z kotem lub psem podczas urlopu. Wiele osób nie wyobraża sobie podróży bez towarzystwa ukochanego zwierzęcia i na szczęście są hotele, które to szanują. Przy odrobinie dobrej woli hotelarzy i właścicieli zwierząt można sprawnie zaplanować pobyt czworonogów w hotelu, bez narażania żadnej ze stron na jakiekolwiek straty finansowe czy problemy organizacyjne.

Osoby chcące wyjechać na urlop z pupilem mogą więc bez większych przeszkód zrealizować swój plan. Co prawda podczas pobytu w hotelu konieczne będzie dostosowanie się do pewnych zasad oraz – ewentualnie – uiszczenie opłat dodatkowych, lecz możliwość spędzenia wolnego czasu w pełnym rodzinnym składzie jest bezcenna.