Wilczy Szaniec
5 marca 2022

Kategoria:
Rozrywka

Co warto zobaczyć na Mazurach?

Mazury to ponad 3000 jezior, dzika przyroda i krajobrazy, których nie ma w innych rejonach Polski. Bogactwo różnorodnych atrakcji powoduje, że w tym regionie każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy historii chętnie dotrą do kwatery Hitlera, przyrodnicy zwiedzą rezerwat koników polskich w Popielnie, a na aktywnych czekają sporty wodne. Czym zachwyca Pojezierze Mazurskie?

Jakie są najpopularniejsze aktywności na Mazurach?

Połączone siecią kanałów mazurskie jeziora są atrakcją przede wszystkim dla amatorów sportów wodnych. Pojezierze Mazurskie to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Pojezierze Mazurskie jest rajem dla wędkarzy, a łowić można również z pokładu łódki. Liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego oferują łodzie i kajaki. Początkujących ucieszy opcja spływu z przewodnikiem. Ponad 100 km ścieżek rowerowych powoduje, że region jest doskonałym miejscem do wycieczek na dwóch kółkach. Mazury można podziwiać również z powietrza. Na chętnych do niecodziennych widoków czekają loty balonem. Giżycko i Mikołajki z lotu ptaka prezentują się imponująco.

Giżycko jest jednym z ważniejszych mazurskich portów. Może się pochwalić zamkiem krzyżackim i XIX wieczną twierdzą Boyen. Mikołajki zyskały popularność pod koniec I wojny światowej i są centrum festiwalowym oraz bazą dla żeglarzy. Kamienice z pięknymi zdobieniami, fontanna oraz odrestaurowany ratusz nadają miasteczku magicznego charakteru.

Co mogą robić na Mazurach miłośnicy aktywnego wypoczynku?

Odkąd w XIX w. podniesiono poziom wody, Mazury stały się bardziej zagłębiem żeglugi dzięki kanałom, łączącym jeziora. Ich brzegi zachwycają wędkarzy i miłośników przyrody unikalną florą i fauną. Również zimą na Mazurach nie brakuje atrakcji. Chociaż temperatury spadają do minus 20 stopni, wędkarstwo podlodowe jest popularnym zimowym zajęciem. Łowi się głównie okonie, sielawy, sieje i szczupaki. Jeśli spadnie śnieg, można uprawiać narciarstwo biegowe. Puszcza Piska i Wzgórza Dylewskie to najlepsze tereny dla narciarzy.

Wakacje na Mazurach są dobrym pomysłem dla wszystkich spragnionych aktywności. Ponieważ atrakcji jest tak dużo, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Organizator aktywnego wypoczynku Mazury Adventure cieszy się popularnością wśród turystów. Firma gwarantuje fachowość instruktorów i bezpieczeństwo. Ponadto, nie troszcząc się o sprawy organizacyjne, można spędzić więcej czasu na poznawaniu uroków Krainy Wielkich Jezior i odpoczynku.