prezent slubny
13 grudnia 2016

Kategoria:
Rozrywka

Co podarować nowożeńcom?

Bodaj najczęściej ofiarowywanym „prezentem” ślubnym jest koperta z banknotami w środku. To wygodne z jednej strony dla nowożeńców, którzy przeznaczą jej zawartość na dowolny cel, a z drugiej strony dla ofiarowującego, który nie martwi się o to, co podarować świeżo upieczonym małżonkom. Jednak ładnie zapakowany, przemyślany prezent ma zupełnie inny charakter – ba, ma jakiś w ogóle! Tylko on też sprawi, że nowożeńcy będą ciepło wspominać osobę ich obdarowującą.

Wybór takiego prezentu nie jest sprawą łatwą. Nie jest to też jednak zadanie przekraczające czyjekolwiek możliwości, zarówno kreatywne, jak i finansowe. Wystarczy zdać sobie sprawę tak naprawdę z zaledwie kilku rzeczy, które sprawią, że ślubny prezent nie tylko nie okaże się rozczarowaniem, ale też idealnie wpasuje się w tę niezwykłą okazję, jaką jest zawarcie małżeństwa przez dwoje ludzi.

Prezent dla dwojga

Po pierwsze, prezentem powinno być coś, co będzie odpowiadać zarówno panu młodemu, jak i jego małżonce, przy czym kryterium może tu być i wspólny gust, i zainteresowania, i strona czysto praktyczna. Cechy te mogą się spotkać na przykład w jakimś elemencie wystroju wnętrz albo sprzęcie AGD, jak mikser czy opiekacz, z którego będą mogli korzystać oboje partnerzy.

Prezent na lata

Prezent do witego przez nich gniazdka powinien móc przetrwać lata, by stanowił pamiątkę tego wyjątkowego dnia. To kolejny czynnik pomocny w wyborze odpowiedniego daru. Obraz albo ozdobny zegar będą stać na widoku, co dzień przypominając zarówno sam ślub, jak i ofiarodawcę. Jeszcze bardziej praktycznym, choć nierezygnującym z estetyki prezentem może być na przykład serwis do kawy albo wręcz obiadowy, „zachęcający” do rychłego powiększenia rodziny…

To bardzo popularny wybór, jeśli chodzi o podarunki ślubne – zdradza przedstawiciel firmy DUO zajmującej się importem i sprzedażą porcelany z całego świata.

Mnogość wzorów pozwala dopasować się do każdego gustu, a taki serwis może służyć przez lata, o ile oczywiście należycie się o niego dba. Tak samo jak o związek – co symbolicznie podkreśla dodatkowo trafność tego wyboru.

Prezent trafiony

Najważniejszy aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę, pragnąc podarować z okazji ślubu coś wyjątkowego, co naprawdę ucieszy młodych, to dostosowanie prezentu właśnie do nich. Jeżeli jedzą tylko na mieście, nawet najlepszy mikser będzie się u nich kurzył. Jeśli decydujemy się dać im obraz, dowiedzmy się najpierw, jakich artystów cenią. Jeśli nie znamy gustu przyszłych nowożeńców tak dobrze – to będzie świetny pretekst, żeby się z nimi spotkać, porozmawiać. W końcu zaprosili nas do udziału w tym najważniejszym momencie swojego życia. Poświęcenie kilku chwil na zastanowienie się, co sprawi im dodatkową radość, naprawdę nie jest poświęceniem się ponad czyjekolwiek siły.