Wakacje na campingu
24 lipca 2020

Kategoria:
Rozrywka

Camping w Rowach – Twoje miejsce na letni wypoczynek

Wakacje nad Bałtykiem to wciąż dla większości rodaków wymarzony pomysł na spędzenie letniego urlopu. Polskie wybrzeże słynie z pięknych plaż i atrakcyjnych kurortów wczasowych. Jednym z nich są Rowy – popularna miejscowość w województwie pomorskim, która oferuje wiele możliwości wypoczynku i rekreacji, a także posiada bogatą ofertę noclegów. Szczególnie interesująca jest opcja campingu.

Rowy – dlaczego warto tam się wybrać?

Jak już wspomniano, Rowy należą do niezwykle popularnych kurortów nadbałtyckich. Miejscowość ta z jednej strony oferuje wiele form rekreacji i atrakcji turystycznych, zarówno dla starszych, jak i młodszych, a z drugiej urzeka spokojem i możliwością obcowania z przepiękną nadmorską przyrodą. Szmaragdowa woda Morza Bałtyckiego, szerokie, piaszczyste plaże i graniczące z nimi sosnowe lasy tworzą nie tylko malownicze krajobrazy, ale też niezwykły mikroklimat, tak korzystnie wpływający na nasze zdrowie i samopoczucie. Do zalet Rowów należy ich lokalizacja w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, który słynie z unikatowych w skali kraju piaszczystych wydm. Sama miejscowość ma do zaoferowania jednak znacznie więcej niż możliwość plażowania. W Rowach coś dla siebie znajdą miłośnicy jazdy na rowerze, sportów wodnych, a także rozrywek i dobrego jedzenia. Na brak atrakcji nie powinny również narzekać dzieci. Wakacje w Rowach to zatem znakomita propozycja zarówno dla rodzin, par, jak i dla singli.

Camping nad morzem? Warto spróbować!

Popularne niegdyś campingi dzisiaj wracają do łask i stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych noclegach w domkach czy pensjonatach. Dlaczego wciąż tak chętnie udajemy się pod namioty i podróżujemy kamperami?

Camping daje wiele swobody, zwłaszcza jeśli jest dobrze zorganizowany. – Mówi przedstawiciel Ośrodka Wypoczynkowego Przymorze w Rowach, na terenie którego znajduje się Camping nr 156. – Przestronny teren z wypielęgnowaną zielenią i wydzielonymi miejscami parkingowymi zapewni wygodę i poczucie intymności. Nie musimy się tu przejmować obecnością sąsiadów za ścianą i przebywać w ciasnym hotelowym pokoju. Zamiast tego możemy cieszyć się aktywnością na łonie przyrody i do woli przebywać na świeżym powietrzu.

Przy wyborze campingu nad morzem warto zwrócić uwagę nie tylko na jego lokalizację, ale także na dostępne udogodnienia. Przykładowo wspomniany Camping 156 w Rowach oferuje dostęp do wody i prądu, a także posiada wyposażone toalety, prysznice, a nawet pralnię. W takim miejscu możemy spędzić wakacje z rodziną i wypocząć pośród natury z dala od zgiełku miasta, ale z dostępem do atrakcji turystycznych, miejsc kultury oraz kawiarni i restauracji. To przepis na udany wypoczynek nad Bałtykiem.