16 maja 2020

Kategoria:
Rozrywka

Bezpieczne kierunki na zagraniczne wakacje

W dzisiejszych czasach wyjazd na zagraniczne wakacje wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale też dozą stresu i zdenerwowania. Niebezpieczne wydarzenia w wielu krajach powodują, że często boimy się wyjeżdżać poza granice Polski. Ważne jest więc, aby zapewniać turystom jak największe bezpieczeństwo i komfort, który jest przecież kluczowy do pełnego wczasowego relaksu. Z tego powodu podpowiadamy, jakie są obecnie w pełni bezpieczne kierunki na zagraniczne wakacje.

Najciekawsze pomysły na zagraniczne wczasy

Jednym z najbardziej popularnych, a jednocześnie bezpiecznych kierunków jest oczywiście słoneczna Hiszpania. Dużym zainteresowaniem cieszy się nadmorski region turystyczny Costa Brava. Tym, co przyciąga do niego ludzi z całego świata są malownicze, gorące plaże i niepowtarzalne krajobrazy. Jest to więc kierunek dla tych, którzy najlepiej czują się w promieniach słońca, opalając się w atmosferze szumu fal. Innym przykładem są regiony Costa Blanca i Costa del Sol. Jak przekonują eksperci z Biura podróży KOS:

Firmy zajmujące się organizacją wycieczek proponują szeroką ofertę wczasów w Hiszpanii. Wspomniane regiony owocują w nadmorskie hotele i kurorty, które każdego turystę zachwycą zarówno luksusem, jak i atmosferą komfortu i bezpieczeństwa.

Niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży są też Włochy oraz wyspa położona kilkadziesiąt kilometrów na południe – Malta. Jest to państwo – miasto, pełne niepowtarzalnych plaż, ale i starożytnych pałaców i innych obiektów, które po prostu trzeba zwiedzić. Niezwykle ciekawym pomysłem na wakacje za granicą może być także europejska wycieczka objazdowa, na przykład po Pradze, Mediolanie lub Gruzji.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na zagranicznych wczasach?

Jednym z najważniejszych aspektów bezpiecznych wakacji jest skorzystanie ze sprawdzonego i doświadczonego biura podróży. Jak wiadomo, samodzielny wyjazd może owocować w wiele nieprzyjemnych niespodzianek i formalności, które niejednokrotnie okazują się niezwykle skomplikowane, szczególnie gdy nie znamy języka urzędowego kraju, do którego się wybieramy. Decydując się na zagraniczne wakacje sprawdźmy więc, czy interesująca nas firma wycieczkowa zapewnia turystom należyte ubezpieczenie. Po zawarciu umowy zawsze warto też pobrać i zachować skan gwarancji ubezpieczeniowej. Pamiętajmy też, aby każdorazowo dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie, czy biuro podróży odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Stanowi to gwarancję, że zostaną zwrócone nam wpłacone środki za daną imprezę turystyczną w sytuacji, gdy biuro z jakiegoś powodu stanie się niewypłacalne. Ważne jest też, aby zachować druk umowy, którą podpisaliśmy z firmą wycieczkową.