jezioro Jeziorak - Iława
16 lutego 2020

Kategoria:
Rozrywka

Atrakcje turystyczne Iławy i okolic

Iława jest niezwykle urokliwym miastem w województwie warmińsko – mazurskim. Sama jego lokalizacja jest w stanie powiedzieć nam wiele o krajobrazach, jakie się w nim rozpościerają. Mnóstwo pięknych jezior i w pełni naturalne lasy i łąki są w stanie przyciągnąć w to miejsce ogromną liczbę turystów ze wszystkich stron Polski. Iława jest miastem chętnie odwiedzanym nie tylko podczas wakacji, ale również jesienią czy zimą. Podpowiadamy więc, jakie atrakcje turystyczne w Iławie i jej okolicach warto zwiedzić.

Naturalne atrakcje Iławy

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Iławie jest bez wątpienia najdłuższe jezioro w Polsce, czyli Jeziorak. Jego długość wynosi aż 27 kilometrów, więc bez przeszkód równać się może z niejednym miastem. Odwiedzają je nie tylko rodziny z dziećmi, ale też sportowcy, którzy bez przeszkód mogą tu żeglować, czy pływać kajakami. Drugim zbiornikiem wodnym jest jezioro Łabędź. Choć jest ono mniejsze od poprzednika, może poszczycić się niezwykle piękną okolicą, która owocuje w wiele gatunków roślin i zwierząt.

Jak przekonują eksperci z Karczmy Łabędź: ,,Nad wspomnianym jeziorem znajdziemy szereg atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Place zabaw, parki, ale też hotele z rozrywkami niezaprzeczalnie są przyczyną, dla której warto odwiedzić Iławę’’.

Jeśli mowa o jeziorze Jeziorak, warto wspomnieć też o Wielkiej Żuławie. Jest to wyspa na zbiorniku wodnym i mimo tego, że znajduje się na niej kilka ośrodków wypoczynkowych, nadal pełna jest dziewiczych i naturalnych zakątków. Niedaleko Iławy położona jest Ostróda. Warto odwiedzić w niej kanał Ostródzko – Elbląski i ogromną ilość nadwodnych parków.

Atrakcje Iławy dla fanów historii i zwiedzania

W Iławie, jak w każdym innym mieście nie można nie odwiedzić jego ratuszu. Został on zbudowany jeszcze przed I wojną światową i jest jednym z niewielu obiektów w Iławie, który nie został zniszczony właśnie na skutek działań wojennych. Co ciekawe, neobarokowy ratusz jest wpisany do rejestru zabytków. Mówiąc o atrakcjach turystycznych Iławy nie można zapomnieć o porcie śródlądowym, który jest obecnie najbardziej nowoczesny w tym regionie. Po spacerze po porcie warto zwrócić się do jednej z najciekawszych restauracji, na przykład nad jeziorem Łabędź. Proponują one lokalne, ale też ogólnopolskie potrawy, które zadowolą podniebienie każdego smakosza. Ciekawą atrakcją dla rodzin i sportowców jest Centrum Turystyczno – Rozrywkowe w Iławie. Znajdziemy tu baseny, ale też kręgielnię, czy grotę solną, zaś dla miłośników poznawania różnych zwyczajów i religii gratką będą odwiedziny bizantyjsko – ukraińskiej cerkwi.