14 stycznia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Alkohole w ciekawych butelkach. Przykłady

Wybierając alkohol, kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami smakowymi. Jedni gustują w winie, drudzy wolą piwo, a jeszcze inni stawiają na mocniejsze alkohole, na przykład whisky, gin czy rum. Wiele trunków przykuwa uwagę ciekawymi butelkami – właśnie je najchętniej wręczamy jako prezent na przykład młodej parze, jubilatowi bądź kolekcjonerowi alkoholu. W wielu domach dostrzeżemy efektowny stojak najczęściej wypełniony różnymi winami. Jakie kształty szkła proponują producenci? Przyjrzyjmy się wybranym alkoholom.

Krystaliczna wódka

Anestasia Vodka to alkohol wytwarzany z kukurydzy i krystalicznie czystej wody pozyskiwanej w górskich źródłach zachodniej części Ameryki Północnej. Można powiedzieć, że proces powstania tej wódki został odzwierciedlony w projekcie nietuzinkowej butelki przypominającej smukły kryształ górski. Kobiety mogą ją porównać z imponującym flakonem perfum. Anestasia Vodka małe dzieło sztuki, którego nie może zabraknąć, gdy mowa o alkoholach w ciekawych butelkach.

Szampańska zabawa z „Asem Pik”

Armand de Brignac Brut Gold – szampan potocznie określany mianem „As Pik” jest dowodem na to, że nie tylko przezroczyste butelki przyciągają wzrok. Według rankingu „FINE Champagne Magazine” to najlepszy szampan na świecie. W jaki sposób można go apetycznie opisać? Może tak: kwiatowo-owocowy smak i subtelny aromat maślanych bułeczek zamknięte w złotej butelce. Do tego okazała czarna skrzynka z logo marki. Połączenie złota i czerni – prawdziwa klasyka!

Rum z pazurem

Od luksusowego szampana przechodzimy do, chciałoby się powiedzieć, egzotycznego trunku z pazurem Wild Tiger Spiced Rum. Butelka została „ubrana” w materiał podobny do tygrysiego futra. To niejedyny drapieżny motyw, szkło bowiem przystraja zawieszka w kształcie kła. Ciekawy akcent!

Trunek charakteryzuje się wyrazistym smakiem doprawionym naturalnymi aromatami przypraw takich jak gałka muszkatołowa, kardamon, lukrecja, cynamon, skórka cytrynowa, a także czarny pieprz. Warto wspomnieć, że marka Wild Tiger produkująca ów rum przekazuje część zysków na fundację opiekującą się tygrysami – mówi przedstawiciel sklepu KREDENS Alkohole.

Whisky w towarzystwie samuraja

Ostatnia propozycja niebanalnego alkoholu to Nikka Gold & Gold Kabuto Samurai Whisky. Japoński wojownik umieszczony w górnej części butelki przykuwa uwagę swą tradycyjną zbroją i charakterystycznym hełmem. Choć do kompletu brakuje jedynie katany, to w tym przypadku duszą samuraja jest złocisty blend z destylarni w Yoichi.