8 stycznia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Aktualne trendy w branży dekoracji ślubnych

„Godzina zero” zbliża się wielkimi krokami, a ty jeszcze nie masz pomysłu na aranżację sali weselnej? W takim razie musisz szybko zapoznać się z najciekawszymi patentami na dekoracje ślubne. Dzięki nim twoje wesele będzie jedyne w swoim rodzaju, klimatyczne, a wnętrze sali zostanie niebanalnie przystrojone. Dowiedz się, jakie trendy obecnie dominują, jeżeli chodzi o ozdoby oraz dekoracje weselne.

Jak przystroić stoły w sali weselnej?

Zadbanie o wygląd stołów to jedno z najważniejszych zadań podczas dekorowania całej sali. Dziś nie wystarczy już, aby były one jedynie estetycznie przystrojone. Państwo młodzi decydują się na przykuwające wzrok, nietuzinkowe ozdoby.

Czego obecnie używa się do przystrajania stołów? Pary chętnie stawiają na:

  • trawę pampasową – idealnie pasuje do modnych ostatnio wesel w stylu boho. Jest puszysta, a jednocześnie ma subtelny wygląd. Stanowi doskonałe uzupełnienie bukietów ślubnych, ale doskonale sprawdza się jako ozdoba stołów. Jej pojedyncze źdźbła wyglądają szczególnie efektownie, jeżeli są umieszczane w małych, wąskich wazonach;
  • makramy – te plecione ze sznurków dekoracje są świetnym uzupełnieniem aranżacji sali weselnej, w której ma odbyć się przyjęcie w stylu rustykalnym. Mogą zastąpić klasyczne obrusy lub tworzyć z nimi ciekawe kompozycje. Pary młode najczęściej wybierają makramy w odcieniach bieli, kości słoniowej lub écru;
  • długie, stożkowe świece – ta prosta i tania ozdoba to dzisiaj największy hit wesel. Strzeliste, bardzo długie świeczki to niezwykle elegancki akcent na stole. Wprowadzają romantyczny nastrój oraz pasują zarówno do wesel w stylu glamour, jak i boho.

Dekorowanie stołu weselnego to czysta przyjemność. Jeżeli jednak państwo młodzi nie mają smykałki do przystrajania wnętrz lub po prostu brak im na to czasu, warto poprosić o pomoc pracowników restauracji. Za ich sprawą wygląd stołu będzie dopracowany w każdym detalu – mówi ekspert z Restauracji Magnolia Rast.

Aranżacja przestrzeni sali weselnej

Sale, w których urządzane są wesela, to zwykle bardzo duże pomieszczenia. Ich metraż warto wykorzystać do stworzenia imponujących dekoracji.

Życzeniem organizatorów jest często efektowna pergola z balonów. Popularne są także wysokie, drewniane, trójwymiarowe napisy – goście chętnie ustawiają się przy nich do zdjęć. To samo dotyczy foteli rattanowych, które dzięki weselom boho przeżywają swoją drugą młodość.

Dekoracje weselne muszą być spójne ze stylem ślubu oraz wystrojem samej sali. Wybór ozdób jest ogromny, dlatego o aranżacji wnętrz warto pomyśleć już na kilka miesięcy przed planowaną datą zaślubin.