weekendowy wieczór w Gdańsku 
15 czerwca 2021

Kategoria:
Rozrywka

4 pomysły na weekendowy wieczór w Gdańsku 

Gdańsk jest bardzo popularnym miastem, do którego co roku podróżują zarówno Polacy, jak i turyści z wielu innych krajów. W tym miejscu nie brakuje atrakcji, nie tylko w ciągu dnia, lecz także wieczorem. Po wielu godzinach zwiedzania czy plażowania warto wybrać się do lokalizacji, gdzie odpoczniesz i spędzisz miło czas. Poznaj pomysły na spędzenie weekendowego wieczoru w Gdańsku.

Spacer po najciekawszych lokalizacjach 

W Gdańsku nie brakuje atrakcji, które warto odwiedzić również po zmroku. Oczywistym wyborem jest Stare Miasto i Długie Pobrzeże ciągnące się przy doskonale wszystkim znanym Żurawiu i Motławie. Wieczorem miejsca te są bardzo efektownie oświetlone, dlatego robią zupełnie inne wrażenie niż w ciągu dnia. Przechadzając się po tej części miasta, warto zajrzeć także na Długi Targ. To właśnie w tej lokalizacji znajduje się słynna fontanna Neptuna oraz ulice pełne grajków.

Podziwianie panoramy Gdańska

Ciekawym rozwiązaniem jest też udanie się na taras widokowy w Gdańsku. Z tego miejsca można podziwiać widoki pełne kolorowych światełek, szczególnie w centrum miasta. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą spędzić czas przy drinku lub spotkać się ze znajomymi w nieco mniej standardowej lokalizacji. Doskonałym przykładem tarasu widokowego z barem jest Roof Top by Sassy w Gdańsku.

Punkty widokowe na dachu łączą w sobie wszystko to, co jest potrzebne podczas wieczornego wyjścia – kolorowe światła, piękny widok i dostęp do baru oraz restauracji. W takich miejscach można spokojnie usiąść, ciesząc się niesamowitą panoramą Gdańska. Jest to również doskonała lokalizacja do zorganizowania spotkań firmowych czy nawet imprez okolicznościowych – wieczorem roof top może zamienić się w salę, w której zorganizujesz urodziny czy wieczór panieński bądź kawalerski w nietypowej odsłonie.

Wydarzenia kulturalne w Gdańsku 

W Gdańsku nie brakuje też różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Wieczorem można wybrać się na koncert czy do teatru. Latem organizowane są również atrakcje typowo turystyczne. Warto więc na bieżąco sprawdzać kalendarz takich wydarzeń i dopasować swój wyjazd do ich terminu.

Wieczorny spacer po plaży 

Osoby, które kochają spacery, na pewno zainteresują się także możliwością wieczornego przejścia się po plaży nad Bałtykiem. W to miejsce warto udać się na kilkadziesiąt minut przed zachodem słońca, by móc podziwiać ten moment bezpośrednio z wybrzeża. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi czy osób, które chcą przeprowadzić sesję zdjęciową w plażowym wydaniu. Po zmroku natomiast parawany charakterystyczne dla polskich plaż znikają, a brzegiem poruszają się głównie spacerowicze.