Kołobrzeg
9 maja 2020

Kategoria:
Rozrywka

3 powody dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg

Kołobrzeg to jeden z większych kurortów znajdujących się na Pomorzu Zachodnim. Słynie z leczniczego klimatu i występowaniu wielu źródeł wód mineralnych oraz solanek. To doskonałe miejsce na spędzenie czasu we dwoje, z dziećmi, a także ze znajomymi, ponieważ atrakcji nie brakuje dla nikogo. Przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto wybrać się do Kołobrzegu.

Doskonałe miejsce na spędzenie czasu z dziećmi

Pobyt w Kołobrzegu może sprawić, że rodzice wraz z pociechami mogą świetnie bawić się razem. Niedaleko Placu Teatralnego znajduje się park linowy, który przyciąga wiele turystów i miejscowych. W parku znajdują się 3 trasy o różnym stopniu trudności, co sprawia, że dzieci nieprędko się znudzą.

W pobliżu parku linowego są liczne lodziarnie, a także Oceanarium, w którym można zobaczyć rozgwiazdy, piranie, płaszczki, a nawet rekiny rafowe. Te niezwykłe zwierzęta sprawią, że pobyt w Oceanarium może wypełnić kilka godzin z całego dnia, a dodatkowo sprawić niemałą przyjemność.

Inną, ciekawą atrakcją jest Skansen Morski, który przybliża historię Marynarki Wojennej z okresu II wojny światowej dzięki bogatej wystawie okrętów. Nie można przegapić również Dzikiego Zachodu, którym jest kołobrzeski park rozrywki, przenoszący do czasów kowbojów i Indian.

O atrakcjach w Kołobrzegu wypowiada się pracownik pensjonatu Willa Amber: Choć Kołobrzeg jest względnie niedużym miastem, to znajduje się w nim wiele miejsc, w których można zarówno wypocząć, jak i aktywnie spędzić czas. Warto zaplanować sobie dłuższy pobyt, aby móc zwiedzić większość z nich.

Azyl dla spacerowiczów

Kołobrzeg jako nadmorskie miasto może poszczycić się szeroką plażą, która kilka lat temu została poddana rewitalizacji. Obecnie jest bardzo czysta i przyjazna urlopowiczom oraz mieszkańcom. Jest również doskonałym miejscem na spacery – zarówno w ciągu dnia, jak i o zachodzie słońca.

Idealne na przechadzkę jest również kołobrzeskie molo o długości 220 m i znajdujący się niedaleko deptak, którym można dojść do portu. Właśnie tam znajduje się latarnia morska wraz z tarasem widokowym i muzeum. Można wybrać się także w rejs statkami przycumowanymi do brzegu.

W Kołobrzegu znajduje się wiele tras spacerowych, stworzonych specjalnie dla miłośników krótkich i dłuższych spacerów. Dla bardziej aktywnych cenny okaże się Międzynarodowy Szlak Rowerowy.

Nocne życie i rodzinna atmosfera

Wieczorną porą można wybrać się do barów i restauracji, znajdujących się tuż przy plaży, a także kupić świeże ryby. Centrum Kołobrzegu to niezliczona ilość klubów i miejsc towarzyskich, w których puszczana jest dobra muzyka.

Mówiąc o szeregu atrakcji, warto również wspomnieć o właściwym zaplanowaniu pobytu w Kołobrzegu. Po nocy pełnej wrażeń dobrze jest móc odpocząć w wygodnym pensjonacie lub hotelu.