28 czerwca 2022

Kategoria:
Porady Prawne

Czym kierować się podczas wyboru prawnika?

W dzisiejszych czasach dobry prawnik bywa nieocenioną pomocą. Niestety, żyjemy w mocno zbiurokratyzowanym świecie, w którym łatwo można zagubić się w gąszczu przepisów. Dlatego jeśli mamy duży dylemat prawny, to najlepiej będzie zwrócić się do kancelarii adwokackiej z prośbą o pomoc. Tylko na jaką firmę prawniczą warto się zdecydować?

Weź pod uwagę specjalizację

Niezwykle ważne jest to, aby naszymi interesami zajmowała się osoba, która specjalizuje się właśnie w tej tematyce, z którą my mamy problem. Świat prawniczy jest niezwykle rozległy, dlatego każdy dobry prawnik zdaje sobie sprawę z tego, że musi zdecydować się na konkretną specjalizację. Opanowanie wszystkim zagadnień jest bowiem absolutnie nierealne.

Tym bardziej, że przepisy nieustannie się zmieniają, a więc trzeba na bieżąco monitorować wszelkie uaktualnienia. Jeśli przyjdziemy do specjalisty, to możemy mieć pewność, że zdaje on sobie sprawę z tego, jak wyglądają wszystkie kwestie związanymi z przepisami w jego dziedzinie.

Miejmy na uwadze to, że są kancelarie adwokackie takie jak https://www.plazaglab.pl/, w których pracuje wielu ekspertów z różnych dziedzin. Dzięki temu naszą sprawą zajmie się osoba, która dobrze czuje się właśnie w naszej niszy.

Kontaktowość

Bardzo ważna jest komunikacja pomiędzy prawnikiem i klientem. Jeśli korzystamy z usług kancelarii adwokackiej, to musimy cały czas zdawać sobie sprawę z tego, w jakim punkcie stoi nasza sprawa. Oczywiście jeśli w naszym przypadku toczy się sprawa sądowa, to wówczas faktycznie może być i tak, że przez tygodnie nie wydarzy się nic (jeśli termin rozprawy jest naprawdę odległy). Ważne jest natomiast to, aby prawnik zawsze informował swojego klienta o terminach, informował o postępach, a także udzielał kluczowych informacji. Jako klient musimy bowiem czuć, że reprezentująca nas osoba jest zaangażowana w naszą sprawę.

Renoma

Gdy rozpoczniemy poszukiwania kancelarii adwokackiej, koniecznie bierzmy pod uwagę jej renomę. Można powiedzieć, że największym uznaniem cieszą się te firmy prawnicze, które na rynku działają od lat. Zostały one już bowiem mocno zweryfikowane przez licznych klientów. Skoro kancelaria zarabia na siebie latami, to już to o czymś świadczy.

Warto zapoznać się także z opiniami w sieci. Dzięki nim możemy sprawdzić, jak dany podmiot reprezentował klienta w sprawie podobnej do naszej. Bierzmy pod uwagę to, że w zawodzie prawnika dużą rolę odgrywa doświadczenie. Czasem możemy usłyszeć, że w danej kancelarii panuje duża rotacja pracowników, wówczas to również powinno nam dać do myślenia – jeśli pracownicy nie chcą pracować w danym miejscu, to może być to dla nas lampką ostrzegawczą.

Lokalizacja

Choć w dzisiejszych czasach wiele rzeczy jesteśmy w stanie załatwić drogą online, to jednak kancelarię adwokacką dobrze jest mieć „pod ręką”. Z tego powodu sprawdźmy, jacy fachowcy znajdują się w naszej najbliższej okolicy. To może oszczędzić nam wiele jeżdżenia, szczególnie jeśli spodziewamy się, że odbędziemy przynajmniej kilka spotkań w siedzibie firmy prawniczej.