11 grudnia 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Zalety podróżowania autobusem

Wydawałoby się, że w erze tanich lotów, nowoczesnych pociągów i powszechnego zmotoryzowania Polaków branża autobusowa może być w opałach. Nic bardziej mylnego! Segment przewozów autokarowych rozwija się bardzo dynamicznie, a dzięki nowym, luksusowym autokarom jakość podroży autobusem wkroczyła na zupełnie inny, wyższy poziom.

Pociąg, samochód, samolot czy autobus?

Żeby zrozumieć, jakie zalety ma podróżowanie autobusem, najłatwiej zestawić ten środek lokomocji z innymi sposobami podróżowania. Zacznijmy od konfrontacji autobus-pociąg.

W porównaniu z pociągiem, autobus ma sporo zalet. Po pierwsze, przewozy autokarowe są znacznie bardziej komfortowe niż podróż w ośmioosobowym przedziale drugiej klasy. Zatłoczone korytarze, ludzie upchani jak śledzie w beczki, w autobusie nic z tego nie ma miejsca, ponieważ zawsze pasażerów jest nie więcej niż miejsc.

Oczywiście, jeśli nas stać możemy w PKP wykupić pierwszą klasę… Niestety ekspresem albo pośpiesznym nie dojedziemy w każde miejsce. Wycieczki objazdowe, nastawione na intensywne zwiedzanie, pociągiem są po prostu nie do zrealizowania. Wynajęty autokar zatrzyma się pod każdą atrakcją, poczeka na nas i zawiezie do następnej. Bez męczących przesiadek, bez czekania na następny pociąg.

Ale to nie koniec. Wycieczki w nowoczesnych autokarach to pokonywanie kilometrów zdecydowanie przyjemniejsze niż w PKP. Dużo miejsca na nogi, klimatyzacja, tablety, regulowane oparcia, nawet pierwsza klasa nie zawsze to ma. No i cisza, bez ciągłego stukotu kół pociągów.

Autobus a samochód

Wiadomo, że najwygodniej jeździ się własnym środkiem transportu. To ty jesteś w nim kapitanem i nie musisz się złościć na uciążliwych współpasażerów. Jednak podróż autem ma też sporo minusów, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą trasę, a szczególnie za granicę. Jadąc autobusem, nie martwimy się wielogodzinnym prowadzeniem pojazdu, bo robią to za nas kierowcy. Możemy też dojechać szybciej, bo nie będziemy zmuszeni zatrzymywać się dla wyprostowania nóg albo skorzystania z toalety.

Nie będziemy też martwić się, gdzie zaparkujemy w turystycznych miejscach ani tym, że ktoś okradnie nasze auto albo bagaże, ponieważ autobusu zawsze ktoś pilnuje. Co więcej, jeśli jedziemy na wycieczkę w większej grupie, wszystkich przyjaciół zmieścimy w jednym autobusie. No i już o tym wspominaliśmy, ale powtórzymy – w autobusie masz toaletę w środku. Żadnego stawania w lesie, żadnego stresu gdy nie ma po drodze żadnej stacji benzynowej.

Autobus a samolot

 Trudno dyskutować z szybkością podróżowania samolotem, która jest bezkonkurencyjna, zwłaszcza na dłuższych trasach. Jednak, czas lotu to nie wszystko. Gdy doliczymy odprawy, czas potrzebny na dojazd na lotnisko i wszystkie procedury, może się okazać, że przewaga nie jest już tak miażdżąca. Co więcej, samolotem nie wszystko możesz przewieźć. Rower, sprzęt narciarski, kosmetyki, płyny – wszystko to zabierzesz do autokaru bez ograniczeń.

Są też inne korzyści wycieczki autobusem – żadnego stresu na odprawie. Wystartujesz nawet w najgorszą pogodę, w gęstej mgle i śnieżycy. Zapomnij też o trudnościach związanych z wydostaniem się z lotniska, a jeśli ruszasz na zorganizowaną wycieczkę autokarową, autobus dowiezoe Cię pod sam hotel.

Jak dodaje pracownik firmy Strada TourSzczególnie atrakcyjne w porównaniu z przelotami są wycieczki objazdowe autokarem. Dzięki nim, możemy zwiedzić najlepsze atrakcje w kilka dni i cieszyć się pełnym urokiem podróżowania, bez żadnych stresów związanych z przesiadkami i odprawami. Dotrzemy też do wszystkich najpiękniejszych atrakcji, a nie tylko tych zlokalizowanych w miastach i ich pobliżu.

Każdy ma prawo do swojego zdania i nie będziemy nikogo przekonywać, żeby na siłę przesiadał się do autobusu. Zanim podejmiecie decyzję o wyborze sposobu podróżowania na kolejną wycieczkę, miejcie na uwadze zalety, o których tu pisaliśmy.