18 lipca 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Zalety nawigacji z rejestratorem

Nawigacje, które mają wgrane do urządzenia mapy bez konieczności stałego połączenia z Internetem, jest idealnym dla kierowców. To wyposażenie, na które stawia coraz więcej właściciele aut. Ponadto w samochodach montowane są dodatkowe urządzenia, takie jak wideorejestrator. Ma on na celu uchwycenie zdarzeń na drodze w celu ich ewentualnego wykorzystania podczas dochodzenia roszczeń od innych kierowców. Czy warto połączyć nawigację i rejestrator?

Wideorejestratory i nawigacja – charakterystyka

Wideorejestratory stają się powoli standardowym elementem samochodu. Niektóre pojazdy są domyślnie wyposażane we wbudowane urządzenia tego typu. Niczym czarna skrzynka pojazdu, zapisują one poczynania na drodze. Rejestrują również niebezpieczne zdarzenia, które są spowodowane przez innych kierowców.

Z kolei nawigacja samochodowa to urządzenie, które ma doprowadzić do celu i skrócić maksymalnie czas Twojej podróży. Nie wymaga podłączenia do Internetu (w przeciwieństwie do smartfonów). Ale gdy połączenie jest w zasięgu, możesz dowiadywać się na bieżąco, na jakim odcinku drogi obecnie trwają utrudnienia, gdzie są korki, gdzie wydarzył się wypadek oraz która z dróg jest zamknięta. Wymogiem jest jednak aktualizacja map, która na dłuższą metę może być uciążliwa.

Połączenie nawigacji i rejestratora – urządzanie „combo”

Jak mówi specjalista z firmy Stopol Group, połączenie nawigacji i rejestratora jest możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga kompromisu: skoro urządzenie rejestrujące powinno być umieszczone w miejscu dyskretnym, a nawigacja na linii wzroku – trzeba to odpowiednio ze sobą pogodzić. Jeśli umieścisz urządzenie „combo” pod ręką, obraz rejestrowany przez kamerę może nagrywać sporą część maski Twojego samochodu. Rozwiązaniem jest więc sięgnięcie taki sprzęt, który ma postać lusterek nakładanych na oryginalne lusterko wsteczne w pojeździe. W przypadku takiej kamery samochodowej kąt nagrywania będzie doskonały, a obsługa sprzętu nawigacyjnego w ogóle nie będzie kłopotliwa.

Jakość nagrań i nawigacji

Nawigacja z rejestratorem opiera się na 3 głównych programach nawigacyjnych, a są to: Automapa, Navitel i MIO, które nierzadko zapewniają również dożywotnią aktualizację map.

Nawigacja z rejestratorem ma często jeszcze inne przydatne funkcje, takie jak:

  • prezentacja skrzyżowań w widoku 3D i wizualizacje budynków,
  • asystent parkowania,
  • automatyczne uruchamianie kamery,
  • robienie zdjęć,
  • obsługa Bluetooth,
  • transmiter FM.

Nawigacja z rejestratorem jest przemyślanym wyborem. Choć ta technologia wciąż będzie udoskonalana, już teraz możesz zamówić urządzenie, którego nie zastąpisz żadnym smartfonem, ponieważ łączy w sobie dwie ważne funkcje. Pamiętaj, że nagranie z rejestratora służy jako dowód w przypadkach stłuczek lub poważniejszych wypadków drogowych i może być Twoim decydującym dowodem. W tej chwili ceny takich nawigacji z rejestratorem wahają się od 700 do 1400 zł.