zakup auta
7 października 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Zalety kupna samochodu u autoryzowanego dealera

Samochód kupić można oczywiście w wielu miejscach – w komisie, na giełdzie bądź poprzez ogłoszenie w prasie czy Internecie. Jednak, aby mieć pewność, że dane auto jest w 100% sprawne, warto zdecydować się na zakup pojazdu u autoryzowanego dealera. Służy on często radą, jaki model jest godny uwagi.  Jakie są najważniejsze zalety kupna samochodu u autoryzowanego dealera?

Auto używane… u dealera?

Nowe auto to spory wydatek, na który nie wszystkich stać. Wprawdzie salony dealerskie kojarzą się głównie z samochodami nowymi, jednak niektóre z nich prowadzą także sprzedaż aut używanych. Jednym z takich salonów jest wrocławski salon Volvo Intercar. Tym samym nie trzeba kupować pojazdu w komisie czy na giełdzie, gdzie samochody często nie są w dobrym stanie. Dlaczego warto zdecydować się na zakup u autoryzowanego dealera? Podczas kupna auta, dobrze jest sprawdzić jego historię. Dealer samochodowy jest w stanie odpowiedzieć, przynajmniej w teorii, na każde pytanie na temat danego samochodu. Sprawdza go bowiem przed zakupem.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup u autoryzowanego dealera?

Jeśli stan auta, jego pochodzenie czy przeszłość nie są jasne, dealer nie decyduje się na jego zakup. Dealerzy najczęściej zresztą kupują samochody, które  wcześniej były zakupione jako nowe w rodzimych sieciach dealerskich. Zakup pojazdu u dealera to na pewno spora oszczędność czasu. W przypadku kupna auta z innego źródła, trzeba go sprawdzić pod kątem technicznym i załatwić wiele formalności, m.in. dokonać rejestracji czy zakupu ubezpieczenia. W salonie można z kolei załatwić niemal od ręki wszystko. Dodatkowo pojazd przed zakupem ostatecznym przechodzi przegląd w autoryzowanej stacji obsługi, która działa przy danym salonie.

Pewność i gwarancja działania – bezcenne

Specjaliści sprawdzają podzespoły pojazdu i części najmocniej eksploatowane. Wymieniają płyny i oleje. Co więcej, w większości salonów działają również autoryzowani agenci ubezpieczeniowi, którzy od razu są w stanie wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia pojazdu. Tym samym okazuje się, że zakup auta u autoryzowanego dealera wiąże się z wieloma korzyściami. Nie można na nie liczyć w przypadku zakupu samochodu w komisie czy na giełdzie. Dodatkowo kupujący otrzymuje na auto gwarancję. Ma więc pewność, że znajduje się ono w bardzo dobrym stanie technicznym. Płatność można rozłożyć na raty, a czasem nawet ubiegać się o częściowy kredyt. Niektórzy dealerzy współpracują w tym zakresie z bankami. U dealerów spotkać się można często z dobrze utrzymanymi autami poleasingowymi i nie tylko.