23 stycznia 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Zalety korzystania z wypożyczalni samochodowych

Samochód przydaje się w licznych sytuacjach – dla wielu osób stanowi on niezbędne narzędzie pracy, inni po prostu przedkładają komfort jazdy autem ponad oszczędności płynące z podróżowania komunikacją publiczną. Nie zawsze możemy korzystać z własnego środka transportu. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są usługi wypożyczalni samochodowych.

Plusy wypożyczanych aut

Wypożyczenie samochodu – niezależnie, czy na dzień, czy na kilka miesięcy – ma wiele plusów. Najważniejsze z nich to:

  • Wysoka jakość samochodu – auta przeznaczone na wynajem są wysokiej klasy, w pełni sprawne i przygotowane przez wypożyczalnie do jazdy.
  • Wygoda – cały ciężar dbania o samochód spoczywa na wypożyczalni, korzystając z niego nie musimy martwić się takimi rzeczami jak ubezpieczenie pojazdu, dokonywanie przeglądów, usuwanie ewentualnych awarii, czy sezonowa zmiana ogumienia. Wszystko to leży w obowiązkach firmy, od której wynajmujemy auto.
  • Oszczędności – mimo że nie jesteśmy właścicielami wypożyczonego auta, to rozwiązanie i tak opłaca się z ekonomicznego punktu widzenia. Im dłuższy okres najmu, tym mniejsze miesięczne opłaty, które płacimy wypożyczalni – mamy pełną przejrzystość kosztów i pewność ich wysokości przez cały czas trwania umowy. Ponadto możemy wybrać umowy średnioterminowe, nie wiążąc się finansowo na całe lata z inną firmą. Jest to szczególnie opłacalne dla firm, które dopiera zaczynają działalność i nie mają stabilnej pozycji na rynku
  • Elastyczność oferty – wypożyczalnie samochodów są w stanie z łatwością dostosować swoją ofertę do naszych indywidualnych potrzeb. Proponują wypożyczenie auta na dni (co jest przydatną opcją kiedy wyjeżdżamy do obcego miasta i nie chcemy prowadzić swojego samochodu przez kilkaset kilometrów) oraz wynajem średnio- i długoterminowy. W ich flotach znajdziemy szeroki wybór różnych modeli samochodów.

Jakie warunki należy spełnić, by wypożyczyć samochodów?

Nie każdy może skorzystać z usług wypożyczalni, istnieją pewne ograniczenia. Wiele z nich uzależnionych jest od tego, jakiej klasy auto chcielibyśmy wypożyczyć.

  • Wiek kierowcy – to jedno z podstawowych kryteriów. Im więcej mamy lat, tym wyższej klasy auto możemy wypożyczyć. Każda wypożyczalnia ustala inne limity dla kierowców – niektóre oferują swoje usługi już kierowcom, którzy ukończyli 19 lat. W przypadku innych minimalny wiek wynosi 25 lub więcej lat.
  • Ważne prawo jazdy – tylko kierowcy posiadający ważne uprawnienia do prowadzenia auta mogą skorzystać z usług wypożyczalni. Większość z nich ponadto wprowadza ograniczenia w postaci stażu kierowcy – zwykle wynosi on minimum rok od daty wydania prawa jazdy. Podobnie jak w przypadku wieku kierowcy również tutaj wypożyczalnie same decydują, ile lat doświadczenia musi posiadać ich klient przed wypożyczeniem auta.
  • Ważny dokument tożsamości oraz karta kredytowa – do wypożyczenia auta będzie nam niezbędny aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz karta kredytowa, która posłuży do zabezpieczenia kaucji. Zwykle jest ona równoznaczna pełnym kosztom wypożyczenia plus kosztom benzyny w baku. Należy pamiętać, że samochód zwracamy z pełnym bakiem, a za mandaty płacimy z własnej kieszeni.

Jedną z ogólnopolskich sieci wypożyczalni w Polsce jest firma Abacus Car Rental – dysponuje ona flotą ponad 800 aut.