zakup-samochodu
20 lipca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Zakup samochodu u autoryzowanego dealera – gwarancja jakości

Niezależnie od tego, czy kupujemy auto nowe czy używane, swoje kroki powinniśmy skierować do autoryzowanego dealera. W salonie sprzedaży otrzymamy bowiem to, czego nie zawsze możemy się spodziewać, nabywając samochód na przykład przez Internet, czyli gwarancji jakości. Miejsce, gdzie kupujemy samochód ma znaczenie, a pracownik salonu często doradzi nam najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Możliwości kupienia auta jest obecnie bardzo dużo. Jeśli decydujemy się na nowy pojazd, nie ma większego problemu. Zakupimy go w salonie sprzedaży, gdzie otrzymamy wszelkie gwarancje. Używanego pojazdu często szukamy przez Internet, ogłoszenia w prasie, w komisach, na giełdach. Każde z tych miejsc ma swoje plusy, a przede wszystkim oferują one możliwość zakupienia auta w niskiej cenie. Nie warto jednak ryzykować. Po używane auto, udajmy się również do autoryzowanego dealera. Sprawdźmy plusy takiego rozwiązania.

Gwarancja jakości

Przede wszystkim, autoryzowany dealer przed odkupieniem auta od poprzedniego właściciela, dokładnie sprawdzi jego stan. Jeśli pojazd będzie wymagał zbyt wielu napraw, dealer go nie odkupi i nie włączy do swojej oferty. Wybierając taki wariant, nie musimy także martwić się o niepewne pochodzenie pojazdu. Sprzedawca dokładnie bowiem zapoznaje się z całą dokumentacją samochodu i jeśli budzi ona wątpliwości, również nie decyduje się na odkup pojazdu. Bardzo często, aby mieć stuprocentową pewność, sprzedawcy oferują tylko samochody zakupione wcześniej jako nowe w sieciach dealerskich, wykluczając te sprowadzane z zagranicy.

Gwarancja jakości, którą zyskujemy, kupując samochód u autoryzowanego dealera, łączy się również z faktem, iż każde używane auto, włączone w ofertę sprzedażową, przechodzi szczegółowy przegląd w autoryzowanej stacji, działającej przy salonie – wyjaśnia dealer samochodowy z autoryzowanego salonu Inter-Car Bielany.

Mechanicy sprawdzą podzespoły pojazdu oraz wszystkie najważniejsze części. Wymienią również płyny eksploatacyjne, oleje i usuną wszelkie usterki. Ponadto niesprawne części zostaną wymienione na nowe, oryginalne. Jako klienci, otrzymamy dokładny opis aktualnego stanu pojazdu, a także gwarancję od dealera, jeśli ta od producenta już wygasła.

Formalności

Ceny aut u autoryzowanych dealerów są nieco wyższe aniżeli te w komisach, lecz zakup auta w salonie, oprócz poczucia bezpieczeństwa i gwarancji jakości, da nam również szereg innych korzyści. Pełne ubezpieczenie samochodu na preferencyjnych warunkach to jedno. Nie musimy się również martwić, jeśli chcemy uzyskać kredyt na zakup samochodu. Wszelkie formalności załatwimy w salonie, bez konieczności wizyty w banku. Możliwość wzięcia pojazdu w leasing, a także szeroka oferta aut, składająca się między innymi z pojazdów wcześniej używanych przez dealerów jako auta demonstracyjne, to kolejne powody, dla których w poszukiwaniu auta, powinniśmy skierować swoje kroki do autoryzowanego dealera.