11 lipca 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Zabudowa hydrauliczna do samochodów. Do czego służy?

Dla dodatkowego wzmocnienia, ustabilizowania oraz zabezpieczenia pojazdów pomocy drogowej stosuje się zabudowę hydrauliczną. To profesjonalna usługa, która obejmuje także przebudowę samochodów dostawczych oraz adaptację busów. Dzięki zastosowanym wzmocnieniom pojazd staje się bardziej odporny na obciążenia i zdolny do holowania uszkodzonych maszyn nawet o dużej masie. Dowiedz się więcej o zabudowie hydraulicznej.

Usługi z zakresu wykonywania zabudowy hydraulicznej są dostosowywane do przeznaczenia pojazdu. Jednak bez względu na to, czy przewożony ładunek będzie ważył kilka ton (autobus, maszyna budowlana), czy będzie znacznie mniejszy i lżejszy (auto osobowe), musi być umieszczony na wytrzymałej platformie i solidnie zabezpieczony. Zabudowa hydrauliczna pozwala dostosować pojazd do roli, jaką będzie pełnił — przewozu osób lub towarów albo holowania.

Zabudowa hydrauliczna pojazdów pomocy drogowej

Pojazdy pomocy drogowej są przeznaczone do intensywnej pracy w terenie. Ich rola polega na holowaniu i transportowaniu unieruchomionych w wyniku zderzenia lub awarii samochodów. Niekiedy są to auta osobowe, ale często przewiezienia do warsztatu czy na parking wymagają tez busy, maszyny rolnicze i budowlane oraz tiry. Aby umieszczenie ładunku, a następnie jest transport były możliwe oraz bezpieczne, stosuje się:

  • wyciągarki,
  • wysuwane ramiona,
  • chwytaki i widły,
  • odwracalne trawersy,
  • najazdy, podjazdy i rampy.

Ze względu na szeroki zakres usług, jakie świadczy pomoc drogowa, trzeba zwrócić uwagę na każdy element zabudowy. Wykonująca tego typu modyfikacje MotoHurtownia zadbała
o wysoką jakość poszczególnych podzespołów oraz odpowiedni, niski kąt nachylenia, aby umożliwić wjazd również pojazdom z niskim zawieszeniem.

Cały system zabudowy hydraulicznej jest zaprojektowany w taki sposób, aby pracować pewnie i niezawodnie, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń karoserii.

Zabudowy hydrauliczne od podstaw i w ramach modernizacji

Zabudowę hydrauliczną można wykonać na nowym pojeździe, ale też można unowocześnić lawetę czy holownik. Dopasowując samochód do aktualnych wymogów, nie tylko zwiększasz efektywność jego pracy w terenie, ale też podnosisz prestiż swojej firmy — to ważne na konkurencyjnym rynku pomocy drogowych. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się nie tylko pojazdy do przewozu samochodów, ale też do transportu maszyn budowlanych i rolniczych, motorów i skuterów, a nawet łodzi. Dzięki zabudowie hydraulicznej zyskują one dodatkowe wzmocnienie niezbędne przy ważących kilka ton ładunkach.