Myjnia samoobsługowa
4 czerwca 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Z czego wynika rosnąca popularność myjni samoobsługowych?

Myjnie bezdotykowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Świadczy o tym, chociażby, sam fakt ich dużej dostępności. Obecnie znajdują się one praktycznie w każdej miejscowości. Zastanawiasz się, w czym tkwi fenomen myjni samoobsługowych i dlaczego właściciele samochodów zdecydowanie częściej wybierają tę opcję zamiast tradycyjnych placówek? Podpowiadamy, co je wyróżnia i jakie funkcje oferują.

Czy myjnia samoobsługowa to skuteczne rozwiązanie?

Rosnąca popularność myjni samoobsługowych wynika między innymi z wysokiej skuteczności, jakie oferują kierowcom. Plusem jest także fakt, że Ci mogą sami zdecydować o użyciu konkretnego programu. Ostatecznie to kierowcy wiedzą najlepiej, która część pojazdu wymaga większej uwagi i dokładnego mycia. Przy połączeniu tego z bardzo prostą obsługą stanowiska, samodzielne czyszczenie auta nie stanowi wyzwania. W zależności od myjni, miejsce do mycia może być wyposażone w jeden, dwa lub nawet trzy pistolety myjące. Najczęściej w jednym z nich znajduje się specjalny środek czyszczący – tak zwana aktywna piana. W drugim pistolecie kierowcy mają możliwość ustawienia różnych programów – począwszy od standardowego mycia, płukania, woskowania, nabłyszczania, również programu mycia felg i oczyszczania z insektów.

Specjalistyczne pistolety służące do nakładania aktywnej piany czy natryskiwania pojazdu z wykorzystaniem odpowiedniego programu działają pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu mycie nie wymaga zbyt wiele siły. Woda pod ciśnieniem skutecznie domywa każde zanieczyszczenie. Warto pamiętać jednak o odpowiedniej odległości pomiędzy wylotem z pistoletu a lakierem samochodu – tłumaczy specjalista z Perfekt Serwis.

Myjnie bezdotykowe – czy są bezpieczne?

Myjnie samoobsługowe gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa dla samochodu. Wykorzystywane w nich środki, jak np. aktywna piana, nie stanowią zagrożenia dla karoserii pojazdu. W przeciwieństwie do myjni automatycznych nie ma tutaj ostrych szczotek, które mogłyby doprowadzić do zarysowania lakieru lub jego uszkodzenia. Myjnie bezdotykowe wyposaża się również w specjalny wosk, który umożliwia zabezpieczenie powłoki lakieru – dzięki temu samochód dłużej pozostanie czysty.

Osoby, które korzystają z takich miejsc, wskazują na ich zalety, wśród których największymi są między innymi:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa dla samochodu,
  • możliwość aplikacji wosku,
  • szybkość mycia,
  • całodobowy dostęp,
  • niski koszt mycia,
  • dbanie o środowisko naturalne.

Czy korzystanie z myjni samoobsługowych jest opłacalne?

Myjnie samoobsługowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby korzystanie z nich było szybkie i opłacalne. Kierowca poprzez wrzucenie odpowiedniej ilości pieniędzy lub wybór kwoty i dokonanie płatności kartą otrzymuje impulsy, czyli czas, w jakim będzie mógł myć samochód. W razie konieczności zawsze można dokupić impulsy i dokończyć rozpoczęte czynności.

Zaletą myjni samoobsługowych jest bardzo duża dokładność mycia. Właściciel samochodu może sam zdecydować, ile minut przeznaczyć na wybrany program, jak również, którym częściom samochodu poświecić więcej czasu. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami myjnie samoobsługowe są znacznie mniej kosztowne, a rezultaty mogą przewyższać nawet te z myjni automatycznych.