3 marca 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Wyposażenie myjni bezdotykowych

Nowoczesna bezdotykowa myjnia samochodowa to doskonały pomysł na biznes, pod warunkiem, że zaopatrzymy ją w wydajny sprzęt wysokiej jakości. Istotną rzeczą jest również lokalizacja oraz koszt zakupu działki. My jednak skoncentrujemy się na wyposażeniu, które niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania biznesu. Innowacyjne rozwiązania i systemy myjące to podstawa, bez której nasza działalność będzie nieopłacalna. Na co zwrócić uwagę?

Kontenerowe myjnie wielostanowiskowe

O omówienie wyposażenia wielostanowiskowej myjni kontenerowej poprosiliśmy przedstawiciela producenta Klimres Myjnie Podkarpackie z Jasionki: Innowacyjne myjnie bezdotykowe powinny umożliwiać skorzystanie z kilku programów, które umożliwiają dokładne wyczyszczenie samochodu. Pierwszy program to wstępny oprysk środkami czyszczącymi pod ciśnieniem. Umożliwia on usunięcie nawet najmocniejszych zabrudzeń, które byłyby trudne do wyczyszczenia ręcznie bez uszkodzenia lakieru. Kolejny program to podanie aktywnej piany pod niskim ciśnieniem, a następnie mycie właściwe pod wysokim ciśnieniem za pomocą płynnej chemii. Jeśli jest to konieczne, stosuje się program powtórnego mycia, w którego czasie chemia rozprowadzana jest za pomocą szczotek czyszczących. Po myciu następuje płukanie, a dalej woskowanie i nabłyszczanie wodą z filtra odwróconej osmozy.

Układ sterowania i wyposażenie

Nowoczesne myjnie bezdotykowe mogą być sterowane za pomocą układu centralnego, jednak najlepszym rozwiązaniem są indywidualne instalacje elektryczne dla każdego stanowiska. W razie awarii jednego z nich nie musimy wówczas rezygnować z pracy pozostałych stanowisk. Profesjonalni producenci oferują układy elektroniczne, które dostosowywane są do potrzeb i wymagań klienta indywidualnego. Każde stanowisko wyposażone jest w lance wysokociśnieniowe i szczotki, zestaw tego typu nazywa się obrotnicami. By zmniejszyć zużycie wody, stosuje się rozwiązania, które pozwalają na wykorzystanie wody z odrzutu osmozy. Stanowiska powinny być wyposażone w system antyzamarzaniowy – potrzebny jest do tego odpowiedni kocioł do podgrzewania wody. Niezbędnym elementem myjni bezdotykowej jest również oczywiście pompa. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie filtrów odwróconej osmozy oraz system zmiękczający. Dodatkową opcją w bezdotykowej myjni samochodowej może być układ przedmuchiwania stanowisk. Nie jest to jednak element obowiązkowy.