27 września 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Wynajem auta. Zalety rozwiązania

Wynajęcie samochodu to komfortowa i niedroga usługa, która sprawdzi się zarówno przy pojedynczym wyjeździe, jak i długotrwałym czasie użytkowania. Wypożyczalnie kierują swoje oferty do klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Długoterminowe korzystanie z auta na wynajem jest często bardziej korzystne niż zakup lub leasing nowego samochodu.

Samochody dostępne na każdą okazję

Samochód na wynajem to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy pojazd uległ uszkodzeniu lub znajduje się u mechanika, a nadeszła pilna potrzeba wyjazdu. Auta wynajmują także osoby, które na co dzień ich nie potrzebują, jednak od czasu do czasu muszą gdzieś pojechać. Może to być wyjazd pracowniczy, wakacyjna podróż, przewóz określonych towarów lub dojazd do miejscowości, do której nie dociera komunikacja międzymiastowa. Pracownik firmy Baltic Cars w Gdańsku mówi:

Ze względu na różne potrzeby naszych klientów, oferujemy wynajem aut osobowych, jak i samochodów dostawczych. Nasza flota to ponad 80 pojazdów różnych klas – od małych aut miejskich, przez samochody rodzinne i duże kombi, po sportowe coupe oraz mniejsze i większe samochody z przestrzenią bagażową dostępne dla kierowców posiadających prawo jazdy kat. B

Wynajem krótkoterminowy

Samochód można wynająć krótkoterminowo, co sprawdza się np. wtedy, gdy trzeba odbyć jedną podróż lub przez określony czas szybko poruszać się po mieście. Doceniają to szczególnie kierowcy dużych aglomeracji, takich jak Trójmiasto. Komunikacja miejska przeważnie jest mało wygodna, ponieważ poszczególne przesiadki zajmują mnóstwo czasu i nie wszędzie nią dojedziemy. Z kolei korzystanie z taksówek i samochodów dostępnych na minuty przez cały dzień może być bardzo kosztowne. W przypadku wynajmu krótkoterminowego płaci się za każdą dobę użytkowania auta. Dodatkowo można otrzymać wyposażenie w postaci fotelika dziecięcego, nawigacji, ładowarki telefonicznej, parasola czy spacerówki. Ponadto istnieje możliwość podstawienia samochodu lotnisko lub dworzec.

Cechy wynajmu długoterminowego

Długoterminowy wynajem wiąże się z elastyczną ofertą, która jest przygotowana zarówno pod osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa. W porównaniu do zakupu lub leasingu pojazdu główną zaletą wynajmu samochodu jest, łatwiejsza dostępność bez badania zdolności i historii kredytowej Użytkownik nie musi martwić się o ubezpieczenie, przegląd, wymianę opon oraz serwis, ponieważ należy to do firmy wynajmującej. Dodatkowo wypożyczalnia oferuje rabaty, upusty lub możliwość negocjacji cen przy dłuższym terminie wynajmu. Dodatkowym atutem jest to, że fakturę za wynajem można w pełnej wysokości rozliczyć jako koszt prowadzenia działalności. Niezależnie od rodzaju wynajmu warto zwrócić uwagę na zasady obowiązujące w wybranej firmie. Wypożyczenie auta nie musi wiązać się z limitem kilometrów, blokowaniem karty kredytowej, ukrytymi opłatami czy zawiłymi formalnościami.