wymiana-filtrow
18 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Wymiana filtrów w maszynach budowlanych – co warto wiedzieć?
5 (100%) / 2 głosów

Wymiana filtrów w maszynach budowlanych – co warto wiedzieć?

Regularna wymiana filtrów oraz używanie części wysokiej jakości gwarantują każdej maszynie budowlanej wysoką sprawność oraz funkcjonalność przez wiele lat. Jeśli zależy nam na najwyższej wydajności oraz bezawaryjności maszyn, powinniśmy zadbać o ich regularne przeglądy techniczne, podczas których zużyte filtry zostaną zastąpione nowymi. Co warto wiedzieć o wymianie filtrów w maszynach budowlanych?

Wymiana filtrów w maszynach budowlanych – jak często wymieniać filtry?

Pytaniem, które zadają sobie właściciele maszyn budowlanych, jest to, jak często należy zadbać o wymianę w nich filtrów. Na wstępie należy zaznaczyć, że nowoczesne maszyny budowlane wymagają okresowej wymiany wszystkich filtrów oraz oleju. Współczesne maszyny budowlane są bowiem nie tylko funkcjonalne i nowoczesne, ale niestety także bardzo wrażliwe na złą jakość oleju oraz zabrudzenia filtrów. Zaniedbanie konserwacji maszyny może doprowadzić do obniżenia jej wydajności oraz być przyczyną uszkodzenia urządzenia. Jego naprawa z kolei wiąże się z dużymi kosztami. Aby ich uniknąć, należy zadbać o wykonywanie regularnych przeglądów technicznych maszyny oraz wymieniać jej zużyte filtry na nowe. Jak często powinniśmy to robić, zależy w dużej mierze od częstotliwości użytkowania maszyny oraz zaleceń jej producenta. Warto więc sprawdzić zalecenia oraz stosować się do nich, aby zapewnić sobie sprawną i funkcjonalną maszynę, która właściwie posłuży nam przez długi czas. Jeżeli nadal nie jesteśmy czegoś pewni, to zawsze możemy się zwrócić o pomoc do firm, które oferują części zamienne – jedną z nich jest przykładowo poznańska firma Zama.

Wymiana filtrów maszyn budowlanych – gdzie je wymieniać?

Filtry w maszynach budowlanych najlepiej wymieniać podczas okresowych przeglądów technicznych maszyn. Czynność tę warto z kolei zlecić doświadczonemu mechanikowi, który zadba o prawidłowy demontaż starego filtra oraz zastąpienie go nowym. Aby dowiedzieć się, który model filtra pasuje do naszej maszyny, należy sprawdzić jej oznaczenia na tabliczce znamionowej oraz podać je dystrybutorowi filtrów. Na tej podstawie dobierze on odpowiednie dla naszej maszyny filtry, które następnie będą mogły zostać zamontowane przez naszego mechanika. Decydując się na zakup filtrów do maszyn budowlanych, warto wybierać tylko dobrej jakości części pochodzące od znanych i cenionych producentów. Pamiętajmy bowiem, że filtr pełni bardzo istotną rolę w pracy maszyny, a dobrej jakości akcesoria potrafią znacząco przedłużyć jej sprawność oraz podnieść wydajność w codziennym użytkowaniu.