przyczepa samochodowa
16 kwietnia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

W jakich sytuacjach najczęściej wypożyczamy przyczepy

Są sytuacje, w których pojemność naszego bagażnika jest zdecydowanie za mała i zaczynamy rozglądać się za środkiem transportu, który umożliwi nam przewiezienie wszystkiego, czego potrzebujemy, za jednym razem. Możemy zdecydować się na profesjonalne usługi transportowe albo samemu się tym zająć, wypożyczając przyczepę. Kiedy ta druga opcja to dobry pomysł?

Czy warto wynająć przyczepę?

Zanim przejdziemy do tego, w jakich okolicznościach najczęściej korzystamy z możliwości wypożyczenia przyczepy, zastanówmy się, jakie są zalety takiego rozwiązania. Zapytaliśmy o to specjalistę w tej dziedzinie z firmy Erka, która specjalizuje się m.in. właśnie w wynajmowaniu przyczep.

Wszystko zależy od sytuacji, ale mogę śmiało powiedzieć, że wynajmowanie przyczepy ma swoje zalety. Największą jest chyba niezależność. Klient zabiera przyczepę i przewozi w niej co chce i gdzie chce, w porze, która mu odpowiada. Nie jest zależny od nikogo innego, bo on kieruje pojazdem. Nie musi na nic czekać. Właśnie tę swobodę działania najbardziej cenią nasi klienci.

Czy cena takiej wygody jest wygórowana? Zdecydowanie nie! Wynajęcie przyczepy jest zdecydowanie tańsze niż skorzystanie z usług firmy przewozowej albo przeprowadzkowej, jak również od taksówki z dużym bagażnikiem. Wybór jest zatem oczywisty.

W jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z wynajmu przyczepy samochodowej?

Jest kilka typowych sytuacji, w których pojawia się potrzeba wynajęcia przyczepy samochodowej. Najczęściej jest to przeprowadzka. Jeżeli nie mamy dużo sprzętu (np. wprowadzamy się do częściowo lub całkowicie umeblowanego mieszkania), wystarczy jedna przejażdżka z przyczepą, na której znajdą się nasze osobiste przedmioty i to, czego brakuje w nowym domu.

Często powodem wynajmu przyczepy jest też zakup mebli. Niezależnie od tego, czy są już złożone, czy to zadanie dopiero przed nami – najczęściej są niewymiarowe, zawierają długie deski, które nijak nie mieszczą się w samochodzie osobowym. Wtedy wystarczy dobrać rozmiar przyczepki do tego, co kupiliśmy, aby bezpiecznie i wygodnie przewieźć wszystko za jednym razem.

Nie tylko zakup mebli jest sposobnością do skorzystania z wypożyczalni przyczep. Niekiedy kupujemy coś, co z uwagi na ilość i kształt trudno jest przewieźć. Mogą to być np.: węgiel, drewno opałowe, materiały budowlane, drzewka owocowe, choinka świąteczna czy chociażby bardzo duży dywan. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy lub nie chcemy zamówić towaru z dostawą, warto rozważyć wypożyczenie przyczepy, aby samodzielnie, we własnym tempie i w dogodnej porze przetransportować to wszystko w dowolne miejsce.