kredyt samochodowy
14 marca 2016

Kategoria:
Motoryzacja

Jak uzyskać kredyt na samochód?

Własny samochód jest jednym z dóbr luksusowych, do którego posiadania dążymy w ciągu naszego życia. Pozwala na komfortowe przemieszczanie się z miejsca na miejsce, umożliwia dojazd do małych miejscowości, zabranie większej ilości pasażerów oraz bagażów, a w pewnych kręgach jest wyznacznikiem statusu jego posiadacza.

Dlaczego decydujemy się na kredyt samochodowy?

Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo gotówki, aby spłacić samochód za jednym razem, musimy pomyśleć o kredycie samochodowym. Najczęściej zmuszają nas do tego sytuacje losowe, np. problemy techniczne związane z dotychczasowym pojazdem lub powiększenie rodziny o nowego członka. Przed wizytą w banku należy jednak wziąć pod uwagę szereg kwestii związanych z odpowiednią ofertą.

Co wpływa na koszt kredytu samochodowego?

O koszcie ogólnym decyduje oprocentowanie kredytu. W przypadku chęci kupna auta używanego jest ono wyższe nawet o 3% niż w sytuacji, gdy chcemy nabyć nowy samochód. Kredyt możemy uzyskać w praktycznie każdym banku, który oferuje tego typu usługę, ale warto pamiętać, że niektóre marki, w tym Toyota, posiadają swój własny bank z różnymi opcjami. Warto zaznajomić się z tematem przed wyborem konkretnej usługi.

Ważnym zagadnieniem jest również okres spłacania kredytu. Czas ten musi zamknąć się w 15 lub 20 latach, ale niektóre umowy są tak skonstruowane, że umożliwiają nam szybsze spłacenie zobowiązania w przypadku polepszenia sytuacji materialnej. Jest to niewątpliwie duża zaleta, dlatego warto sprawdzić, czy kredyt, na który się decydujemy, oferuje taką możliwość. Przy okazji wzięcia kredytu samochodowego należy obowiązkowo opłacić ubezpieczenie autocasco. Trzeba być świadomym, że dokonując zakupu auta na kredyt, bank będzie od nas wymagać pewnego zabezpieczenia, którym może być właśnie cesja praw z podpisanej polisy AC. Oprócz autocasco zabezpieczeniem kredytu może być zastaw rejestrowy polegający na umieszczeniu wpisu w krajowym rejestrze zastawów. Jeżeli klient przestanie spłacać kredyt, bank ma pełne prawo do zabrania samochodu i sprzedania go tak, aby odzyskać pieniądze. Niezależnie od rodzaju każde zabezpieczenie wygasa wraz z dniem ostatniej spłaty kredytu i samochód staje się naszą własnością.

Informacje dotyczące kredytu na zakup samochodu marki Toyota dostępne są na stronie internetowej jednego z dilerów – Czajka-Auto., który jest jednocześnie salonem oraz autoryzowaną stacją obsługi Toyoty. Jego klienci mogą liczyć na niskie oprocentowanie, korzystne warunki spłaty oraz wsparcie doradcy, który prześle zestawienie najbardziej atrakcyjnych ofert kredytowych.