usługi transportowe
28 marca 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Usługi logistyczne polecane dla firm

Logistyka jest jednym z najważniejszych elementów składających się na sprawne funkcjonowanie współczesnej gospodarki światowej. To skomplikowany proces obejmujący planowanie, realizowanie i kontrolowanie efektywnego przepływu surowców, materiałów oraz gotowych wyrobów. Dzięki usługom logistycznym mieszkańcy różnych krajów mogą korzystać z wyrobów powstających nawet w odległych zakątkach świata. Celem tego typu usług jest zaspakajanie wymagań klientów na całym świecie.

Czym są usługi logistyczne i jakie działania obejmują?

Usługi logistyczne to transport i magazynowanie produktów zorganizowane przez zewnętrzną firmą, która zajmuje się także ich pełną obsługą formalno-prawną (np. celną). Usługi logistyczne dzielą się na: spedycję, transport, magazynowanie oraz usługi dodatkowe. Część z nich wymaga posiadania odpowiedniego zaplecza i wyposażenia technicznego, gdyż są to usługi fizyczne z zakresu rozporządzania zasobami, a część opiera się głównie na umiejętnościach, doświadczeniu i wiedzy pracowników firm logistycznych, ponieważ obejmuje takie procesy, jak planowanie, organizowanie czy nadzorowanie transportu.

Wszystkie usługi logistyczne muszą być realizowane na najwyższym poziomie. Najważniejsza jest terminowość, zagwarantowanie krótkich terminów dostaw, a także wysoki standard świadczonych usług. Transportowane towary muszą być przewożone bezpiecznie i szybko, żeby trafiały na sklepowe półki pełnowartościowe i świeże. Aby móc spełnić wymagania swoich klientów, firmy logistyczne muszą więc zatrudniać wyszkolonych i wyspecjalizowanych pracowników.

Jakie usługi logistyczne są polecane dla firm?

Usługi logistyczne dla firm to kompleksowe usługi spedycyjne i przewozowe. Dzięki nim zarówno firmy produkujące, jak i dystrybutorzy różnych towarów mogą skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, nie muszą bowiem martwić się i stale nadzorować wszystkich etapów drogi produktu od producenta do odbiorcy. Logistyka powierzona ekspertom gwarantuje najwyższą jakość oraz szybkość transportu.

Usługi logistyczne skierowane do firm, które oferuje swoim klientom m.in. firma Polcat Trans, to:

1. Transport krajowy
Transport krajowy to przewóz przesyłek o różnych gabarytach na terenie całej Polski. Dostawy są realizowane z najwyższą starannością, dzięki czemu towar zawsze trafia na wyznaczone miejsce w nienaruszonym stanie i na czas. Nasza firma zajmuje się przewozem takich towarów, jak: napoje i żywność (długoterminowa oraz wymagająca kontrolowania temperatury), materiały budowlane, wyroby przemysłowe, środki farmaceutyczne, sprzęty AGD oraz meble.

2. Transport międzynarodowy
Transport międzynarodowy to przewóz towarów na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to złożony proces wymagający dokładnej znajomości przepisów prawnych obowiązujących w różnych krajach. Klienci mogą zdecydować się na wynajęcie całego pojazdu albo tylko jego części.

3. Spedycja
Spedycja to organizowanie przewozu towarów. Nasza firma oferuje swoim klientom spedycję drogową, czyli zajmuje się organizowaniem przewozu specjalistycznymi pojazdami określonych ładunków. Nasi pracownicy zajmują się zarówno czynnościami prawnymi, jak i logistycznymi, dzięki czemu transport samochodowy towarów odbywa się sprawnie. W ramach spedycji zajmujemy się: załadunkiem, bezpiecznym przewozem na wskazanie przez klienta miejsce oraz rozładunkiem. Wystawiamy także listy przewozowe, zapewniamy ubezpieczenie ładunku, sporządzamy dokumentację transportową, zgłaszamy przesyłki do odpraw celnych, a także opracowujemy protokoły o stanie przesyłki.

4. Przewóz towarów ADR
Jest to przewóz ładunków niebezpiecznych takich, jak: oleje, benzyna, nafta, metanol, wyroby łatwopalne, chemia, nawozy sztuczne, baterie, akumulatory czy chemia przemysłowa. Są to produkty, które mogą stać się zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego, jeżeli będą transportowane w nieodpowiednich warunkach. Z tego względu są zawsze przewożone w specjalistycznych opakowaniach, z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa.

5. Dodatkowe usługi logistyczne
Dodatkowe usługi logistyczne obejmują np. magazynowanie towarów, ich przeładunek, a nawet przepakowywanie.