czyszczenie samochodu
2 listopada 2016

Kategoria:
Motoryzacja

Urządzenie do czyszczenia samochodu – co wybrać?

Rynek urządzeń czyszczących i myjek ciśnieniowych jest obecnie bardzo rozbudowany. Jakie urządzenie wybrać i jak to zrobić, aby umyć samochód? Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ mamy do czynienia z ogromem akcesoriów, osprzetu i środków chemicznych.

Mycie samochodu, wcale nie musi być zadaniem trudnym i pracochłonnym. Dzięki odpowiednim maszynom czyszczącym, takim jak myjki (na przykład Karcher), może stać się czynnością przyjemną i nie zabierającą wiele czasu.

Czyszczenie samochodu przy pomocy urządzenia wysokociśnieniowego

Mycie samochodu takim urządzeniem rozpoczynamy od dokładnego spłuwania wodą. Usuniemy w ten sposób podstawowe zabrudzenia i przygotujemy auto do dalszego mycia. W dalszej kolejności należy podłączyć myjkę do źródła wody i zastosować odpowiedni środek chemiczny, który wlewamy do zbiornika na detergent. Możemy już myć samochód – myjka jest gotowa do pracy.

Po wstępnym umyciu samochodu w taki sposób, możemy przystąpić do zastosowania pianownicy. Jest to akcesorium, które umożliwi nam uzyskanie gęstej piany myjącej. Jest to tak zwany efekt śniegu. Dzięki tego rodzaju aktywnej pianie będziemy w stanie dokładnie wyczyścić samochód z zabrudzeń. Niektóre myjki ciśnieniowe do czyszczenia posiadają tego rodzaju pianownicę już w zestawie podczas zakupu, a do niektórych musimy wybrać ją osobno.

Po zastosowaniu aktywnej piany i pianownicy, możemy przystąpić do ostatniego etapu mycia pojazdu – spłukiwanie czystą wodą. Powinniśmy zrobić to dokładnie, aby na samochodzie nie pozostały resztki piany. Teraz pozostaje już tylko zostawić auto do osuszenia – możemy to przyspieszyć stosując na przykład ściereczki z mikrofibry.

Inne istotne parametry urządzeń myjących

Warto zwrócić uwagę – podczas wyboru myjki ciśnieniowej – jakie ciśnienie wytwarza urządzenie (BAR), oraz na to czy dostajemy w zestawie lancę turbo lub dodatkowe dysze (jak na przykład dysza rotacyjna).

Po przeanalizowaniu tych wszystkich parametrów i zastanowieniu się, jakie efekty mycia chcemy uzyskać, możemy dokonać odpowiedniego wyboru.

Duży wybór tego rodzaju maszyn znajdziemy na przykład w KT-24.