Szyberdach w samochodzie
12 kwietnia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Urok i funkcjonalność szyberdachów w samochodach

Właściciele pojazdów niekiedy marzą o tym, aby ich samochód był luksusowy i funkcjonalnie wyposażony. W tym celu często zmienia się wygląd karoserii, wybiera się wyjątkową barwę lakieru, a we wnętrzu auta montuje się oryginalne dodatki. Jednak sposobem na to, aby pojazd był jeszcze bardziej funkcjonalny, a przy tym efektowny, jest montaż szyberdachu. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Szyberdach – rozwiązanie dla kierowców lubiących praktyczne pojazdy

Szyberdachy od dekad nie wychodzą z mody. Nie ma w tym nic dziwnego – zwłaszcza, że stanowią one jednocześnie efektowne, jak i funkcjonale wyposażenie auta.

Szyberdachy to specjalne okna montowane w dachu samochodu. Mogą być one otwierane na różne sposoby. Istnieje możliwość, aby uchylały się one do góry lub przesuwały do tyłu. Można także zdecydować się na dach łączący obie te funkcje.

Okno dachowe samochodu, zwane powszechnie szyberdachem, to sposób na zawsze świeże powietrze we wnętrzu auta. Dzięki temu w kabinie panują sprzyjające warunki do jazdy. Fachowcy podkreślają także, że montaż okna na dachu przekłada się na zwiększenie wydajności pracy układu klimatyzacji. Zostanie to bardzo szybko docenione w upalne, letnie dni, kiedy samochód pozostawiony pod gołym niebem błyskawicznie się nagrzewa. Otworzenie szyberdachu pozwala bez problemu wydostać się na zewnątrz masom ciepłego powietrza zalegającym w kabinie.

Montaż szyberdachu nie wypływa ujemnie na estetykę auta. Fachowcy potrafią przeprowadzić go tak, aby na samochodzie nie pojawiły się jakiekolwiek szpecące mankamenty. Właściciel pojazdu może także wybierać z kilku rodzajów okien dachowych. Może on zdecydować się na szyberdach mechaniczny, elektroniczny, odsuwany czy też uchylny. Jego prawidłowy montaż zapewnia, że okno takie jest szczelne i działa bez zarzutu” – mówi ekspert z firmy serwisu samochodowego BAS w Zabrzu.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na montaż szyberdachu?

Kierowcy, którzy postawili na szyberdachy, zdecydowanie nie żałują swojej decyzji. Oprócz walorów praktycznych szyberdachy sprawiają wiele przyjemności podczas jazdy.

Okno zamontowane w dachu sprawia, że w kabinie staje się niezwykle jasno, co znacznie podnosi komfort samego kierowcy, jak i podróżujących. Bezcenny jest także widok nieba ponad głową.

Szyberdachy są również bardzo efektowne. Sprawiają, że auto nabiera oryginalnego, ekskluzywnego wyglądu. Trudno nie zgodzić się z tym, że taki dodatek w pojeździe jest szczyptą luksusu i nadaje mu niepowtarzalnego uroku, choć jest on na wyciągniecie ręki.