21 czerwca 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Transportowe zwierzę, czyli nowa GAZela NEXT 4×2 w sieci KAMAZ POLSKA

Kolejna generacja samochodów marki GAZ – GAZela NEXT 4×2 to nowa jakość w segmencie lekkich aut dostawczych. Model dostępny w sieci KAMAZ POLSKA został zaprojektowany z myślą o klientach poszukujących pojazdu komfortowego w prowadzeniu, wygodnego, funkcjonalnego i obfitującego w innowacje techniczne.

GAZela NEXT 4×2 to produkcyjna ,,świeżynka” dostępna na rynku motoryzacyjnym od kilku lat. Zadaniem inżynierów było stworzenie pojazdu zrywającego z nienajlepszym wizerunkiem poprzednika, oferując lepszą jakość konstrukcji i dogodniejsze warunki pracy. Czy cele te udało się zrealizować?

Wiele wariantów – jedno doskonałe oblicze

Nie ulega wątpliwości, że nowa GAZela została zaprojektowana z myślą o wymagających odbiorcach. Samochód dostępny jest w czterech wariantach bazowych – dwóch 3-osobowych oraz dwóch 6+1 z podwoziem typu standard bądź wydłużonym oraz pojedynczą lub podwójną kabiną. Na szczególną uwagę zasługują wnętrza pojazdu. Design deski rozdzielczej zaskakuje estetyką, a ponadto jest nadzwyczaj ergonomiczny. Nie brak tu schowków, a wszelkie instrumenty są dostępne na wyciągnięcie ręki. Odświeżeniu uległ też wygląd zewnętrzny. GAZela NEXT 4×2 kontrastuje ze starszymi, nieco siermiężnymi modelami. Oczywiście na swoją korzyść. Ten samochód po prostu może się podobać.

Postęp pod maską… i nie tylko

Z czym mamy do czynienia pod maską? GAZela NEXT stanowi raczej zaprzeczenie idei downsizingu – pojazd jest pojemny, a jednocześnie generuje stosunkowo niewiele mocy. 2,8-litrowy turbodiesel oferuje 120 KM, przez co nie przysparza zawrotnych wrażeń jezdnych, ale nie do takich zadań został przeznaczony. Od 2015 r. wszystkie modele są zaopatrywane w doskonałej jakości, proste w eksploatacji silniki firmy CUMMINS, spełniające normę Euro 5. Towarzyszy im 5-biegowa skrzynia biegów ZF, sprzęgło marki SACHS oraz podzespoły innych producentów, takich jak BOSCH, WEBASTO, ISRI, EDSCHA, TRM czy MAGNA. W sumie, GAZela NEXT 4×2 może zostać poddana ponad 100 specjalistycznym modyfikacjom.

Jakość na wyciągnięcie ręki

Dzięki sieci KAMAZ POLSKA wszystko stało się prostsze. Bazowa wersja modelu NEXT nie musi być sprowadzana przez polskich Klientów z fabryk GAZ w Rosji. Można ją zakupić od rodzimego dostawcy. Spore udogodnienie stanowią punkty serwisowe. Na terenie naszego kraju działa ich ponad 25. Na miejscu można dokonać przeglądów, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Nowością jest serwis mobilny, który w razie potrzeby dokona przeglądu lub naprawy u Klienta, bez konieczności odwiedzania serwisu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie KAMAZ POLSKA – krajowego przedstawiciela koncernu KAMAZ i oficjalnego dystrybutora lekkich aut dostawczych marki GAZ na Polskę.