Sanitariusze w karetce
10 maja 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Transport sprzętu medycznego w dobie pandemii. Na co zwrócić uwagę?

Wybuch pandemii ponad dwa lata temu zmienił życie społeczności na całym świece. Jest to wyjątkowo trudny czas, w którym funkcjonuje wiele obostrzeń, zakazów i nakazów. Pandemia ma wpływ m.in. na sposób dostarczania wyrobów medycznych i specjalistycznego sprzętu do miejsc, w których są one potrzebne. Dowiedz się, jak jest organizowany ten transport.

 

Charakterystyka dobrze zorganizowanego transportu sprzętu medycznego

Wybuch pandemii sprawił, że wcześniejsze procedury związane z transportowaniem i wykorzystaniem sprzętu medycznego musiały zostać dostosowane do nowych warunków. Konieczność zapewnienia ciągłości dostaw przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa stało się niezwykle trudne. Firmy zajmujące się świadczeniem takich usług muszą spełnić szereg wymagań, które zapewnią bezpieczeństwo przewożonych urządzeń.

 

Transport sprzętu specjalistycznego wymaga profesjonalnego podejścia oraz odpowiedniego przygotowania pojazdów. Ich poziom wyposażenia świadczy o jakości usług, a realizowane dostawy są w tym przypadku przystosowywane do oczekiwań konkretnego punktu docelowego.

 

Urządzenia medyczne, takie jak aparaty do USG oraz RTG, inkubatory, mammografy, kardiomonitory, respiratory oraz wiele innych, wymagają właściwego zabezpieczenia na czas przewozu, załadunku i rozładunku. Wyposażenie pojazdów w system ogrzewania sprawia, że sprzęt jest gotowy do użycia od razu po dostarczeniu go do miejsca przeznaczenia. To szczególnie ważne w okresie zimowym, w obliczu presji czasu i konieczności np. długiego oczekiwania przed placówką. Warunki takie były w wielu miejscach niepokojącą rzeczywistością w okresie pandemicznym.

 

Korzyści płynące z transportu sprzętu medycznego przez wyspecjalizowaną firmę

Usługi transportu urządzeń medycznych realizowane są głównie dla szpitali, laboratoriów, klinik, importerów i dystrybutorów. Jak wskazują specjaliści firmy Licki, niezwykle ważne są w tym zakresie profesjonalizm i bezpieczeństwo. Urządzenia takie są niezwykle cenne, dlatego ważne jest ich ubezpieczenie na czas przewozu. Niezbędnym elementem jest pieczołowite zabezpieczenie sprzętu, by nie uległ on uszkodzeniu w samochodzie.

 

Firma realizująca usługę mus zagwarantować swoim klientom, że dostarczy wszystkie elementy ładunku w nienaruszonym stanie.

 

Specjalistyczne firmy spełniają wszystkie warunki higieniczne. Pojazdy w czasach COVID-19 muszą być wyczyszczone przed ustawieniem ich w miejscu docelowym, by nie stanowiły źródła rozprzestrzeniania się patogenów, a także dezynfekowane po każdym transporcie.