Samochód na sprzedaż
26 stycznia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Sprzedajemy samochód. Jak się do tego przygotować?

Wiesz, że powinieneś rozejrzeć się za nowym autem. Niemniej jednak nadal jest to tylko plan – odwlekasz sprawę w nieskończoność. Dlaczego tak się dzieje? Nie masz głowy do sprzedaży swojego obecnego samochodu. Brzmi znajomo? Podpowiadamy, jak się do tego przygotować, jakie kroki podjąć i czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Sprawdź!

Ogłoszenie to połowa sukcesu

Przyszedł dzień, kiedy to w końcu włączasz laptopa i piszesz „SPRZEDAM”. Zmieniasz jeszcze czcionkę na możliwie największą, dodajesz dużo wykrzykników (przecież bardzo chcesz sprzedać auto!). Następnie zadowolony przyklejasz wydrukowaną kartkę na szybie samochodu. No cóż, powiedzmy szczerze: nie tak to powinno wyglądać.

O ile samo ogłoszenie umieszczone na samochodzie jest całkiem trafionym pomysłem, o tyle wielkie „SPRZEDAM” zbyt wiele dobrego nie wróży. Nawet jeśli jednowyrazowe hasło przykuje uwagę potencjalnego nabywcy, to najprawdopodobniej na tym się skończy – kupiec potrzebuje informacji. Co to za model pojazdu? Który rok produkcji? Jaka pojemność silnika? A jego moc? Jak wygląda aktualny przebieg auta? I w końcu: jaka cena? Uwzględnij przede wszystkim konkrety! Ponadto nie zapomnij umieścić w ogłoszeniu numeru telefonu.

Nie masz głowy do sprzedaży? Jest na to pomysł!

Jeśli zależy Ci na szybkiej (i satysfakcjonującej!) sprzedaży samochodu, a nie czujesz się zbyt pewnie w pozyskiwaniu potencjalnych kupców, prowadzeniu negocjacji i dopełnianiu wszelkich formalności – postaw na fachową pomoc i na przykład skorzystaj z usług skupu aut. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania ofert różnych firm?

Przede wszystkim sprawdź, co konkretnie wchodzi w ofertę danego skupu aut. Czy wycena pojazdu jest płatna? Jakie samochody podlegają skupowi? Za jaką kwotę firma wykupi pojazd? Kto dopełni wszelkich formalności? Czy transakcja jest rzeczywiście bezpieczna? Oto przykładowe pytania, na które powinieneś poznać odpowiedzi, zanim powierzysz sprzedaż samochodu wybranym fachowcom – mówi pracownik firmy Skup aut Warszawa specjalizującej się w kupnie i sprzedaży samochodów.

Dodajmy: sprzedaż auta może kojarzyć się z godzinami, które trzeba poświęcić na jego odpowiednie przygotowanie do prezentacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na skup aut – nie musisz gorączkowo przeglądać kalendarza i głowić się, jak znaleźć czas na wyczyszczenie nadwozia, odkurzenie wnętrza samochodu, umycie szyb czy wypolerowanie lakieru i reflektorów. Wystarczy, że opróżnisz schowki ze swoich osobistych rzeczy i przygotujesz dokumentację serwisowania pojazdu. A nowe cztery kółka coraz bliżej!